Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Przekaz pieniężny do UK

Przekaz pieniężny do UK

Przekaz pieniężny do UK to jeden z najbardziej popularnych kierunków płatności, jakie Polacy wykonują za granicę. Jak zrealizować go najkorzystniej? Przede wszystkim tanio, aby zapłacić najmniej złotówek, a uzyskać jak najwięcej funtów. Wiadomo także, że czas to pieniądz, więc wartością dodatnią będzie również szybka realizacja usługi. Jeśli szukacie tak kompleksowej usługi płatniczej, poniższy artykuł powstał z myślą właśnie o Was. Zapraszamy do lektury!

Spis treści
Istota usługi Polska-Anglia
Ile trwa transfer?
Opcja 1: przez bank
Opcja 2: gotówka u agenta
Alternatywa: przelew online
Wysyłaj funty z PL w Klik-24

Przekaz pieniężny do UK – podstawowe informacje

Przekaz pieniężny do UK można wykonać na różne sposoby. Jednak w poniższym tekście wybraliśmy trzy najważniejsze w naszej opinii. Niestety niektóre z nich są całkowicie nierentowne. Większość czytelników zapyta więc, po co to robimy? Już tłumaczymy! Przedstawiamy je dlatego, aby pokazać Wam dlaczego powinniśmy je omijać szerokim łukiem. Na koniec podpowiemy również, która z opcji jest przez Nas tą najbardziej rekomendowaną.

Przekaz pieniężny z Polski do Anglii – czynniki

Przekaz pieniężny do Anglii to rzecz jasna międzynarodowa usługa płatnicza. Warto wiedzieć wcześniej, jak należy zrobić to w przemyślany sposób, aby zminimalizować straty do minimum. A przy tym zyskać jak najwięcej. Przeanalizujmy to wspólnie. Tak więc, najlepsza metoda na przekaz pieniężny do UK zależeć będzie od determinantów takich jak:

  1. kosztu przelewu zagranicznego - czyli: niskiej opłaty za przelew oraz wysokiego kursu wymiany walut;
  2. czas realizacji transferu z Polski do UK - nie zawsze najszybsze usługi okażą się tymi najtańszymi;
  3. prostoty obsługi wybranego serwisu - strona internetowa powinna być dla nas jasna i czytelna;
  4. poziomu bezpieczeństwa transakcji - zawsze powinniśmy wybierać zaufane instytucje płatnicze;
  5. ogólnej oceny danego serwisu - opinie konsumentów znacznie ułatwiają wybór nowym klientom.

Spread walutowy – co to jest?

Czym jest właściwie spread walutowy? Bez żadnych wątpliwości, to najważniejszy z determinantów, które decydują o tym, czy zyskamy czy też stracimy. Najprościej ujmując, tłumaczy się go jako różnicę pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży danej waluty. Im jego poziom jest wyższy, tym klient będzie bardziej stratny na wymianie walut, zaś im jest niższy, zaoszczędzi znacznie więcej. Tak więc, wysoki spread = kiepskie kursy, natomiast niski spread = najlepsze kursy. Porównując te różnice w poszczególnych metodach, najwyższe spready, czyli najgorsze stawki proponują klientom instytucje bankowe. Na przeciwległym biegunie jest oferta zaufanych firm internetowych, z najniższymi poziomami spreadów oraz najwyższymi stawkami.

Ile idzie przelew z Polski do Anglii?

Ile idzie przelew z Polski do Anglii? Zazwyczaj, czas realizacji płatności z polskiego rachunku na angielski wynosi od 1 do 5 dni roboczych. Skąd wynika ta rozbieżność? Wpływ na to ma kilka czynników. Należą do nich m.in. rodzaj wybranego usługodawcy, typ przelewu, wartość przekazu, termin zlecenia usługi, jak i forma odbioru środków.

Przekazy pieniężne UK-Polska

Tradycyjny przelew bankowy – czy warto?

Jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank? Nawet, jeśli przeszło nam to przez myśl, to naprawdę nie powinniśmy brać pod uwagę przelewu bezpośrednio przez bank. Dlaczego? Nieświadomie stracimy w tej sytuacji sporą ilość naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Zwykle jest to co najmniej kilkaset złotych, a przy przelewach na duże kwoty nawet do kilku tysięcy. Samo zlecenie przelewu kosztuje wprawdzie od 0 do maksymalnie 300 PLN, tylko dlatego, że będzie to przelew w sieci SWIFT. Jaką cenę faktycznie zapłacimy, zależy od tabeli opłat i prowizji, które różnią się w każdym banku. Jest to jednak pierwsza składowa opłat. Zdecydowanie więcej zapłacimy korzystając z zupełnie nieopłacalnych kursów wymiany walut PLN na GBP. Nie zapominajmy, że najgorsze propozycje wymiany walut znajdziemy niestety w bankach. Sprawia to, że niewątpliwie przelewy bankowe można uznać za najbardziej kosztowną formę przelewu za granicę.

Pamiętajcie! Przekaz pieniężny do UK za pośrednictwem banków wymaga podania angielskiego numeru rachunku IBAN, który składa się z 22 znaków. Niestety dla niektórych klientów jest to czasami kłopotliwe.

MoneyGram UK / Western Union UK

Powszechnie wiadomo, że przekazy pieniężne z Polski do UK można realizować na wiele sposobów. Jeden z tych, o którym każdy zapewne kiedyś słyszał to gotówkowy przekaz pieniężny do UK. A dokładniej taki za pośrednictwem usług punktu agencyjnego. Głównie chodzi tutaj o tak znane podmioty płatnicze, jak: MoneyGram oraz Western Union. Unikatową cechą tej usługi płatniczej jest fakt, iż ani zleceniodawca, ani zleceniobiorca nie muszą posiadać rachunku bankowego. Wystarczy udać się do najbliższej agencji oraz wypełnić formularz przekazu, zostawiając gotówkę w rękach agenta, który dopełni formalności. Niestety, ale sposób ten może sprawdzić się jedynie awaryjnie i jednorazowo przy przekazach na mniejsze kwoty. Dlaczego? Proponowane kursy walutowe kształtują się podobnie, jak te w bankach. Dlatego chcąc wysłać więcej trzeba wiedzieć, że tyle też stracimy, a adresat przekazu dostanie mniej pieniędzy. 

Jak zrealizować przekaz pieniężny do UK najkorzystniej?

Powyżej zdążyliśmy już zweryfikować dwie opcje, jednak żadna z nich zupełnie nie przekonuje do siebie. Na szczęście przelewy: PL–UK możemy wykonać znacznie korzystniej, aniżeli w banku czy u agenta. Jak? Wystarczy wybrać innowacyjne rozwiązanie przelewu online, który łączy szybkość, ekonomię i wygodę. Co istotne, tylko wyspecjalizowane i nowoczesne firmy internetowe zapewnią powyższe zalety. Gdzie możemy znaleźć tak korzystną propozycję? W Polsce branża międzynarodowych usług płatniczych jest dość mocno konkurencyjna. Jednak tylko nieliczne firmy internetowe oferują klientom to co najlepsze. Dlatego też dobrze jest porównać poszczególne propozycje, aby mieć pewność dobrego wyboru. Aczkolwiek takie działanie jest też czasochłonne, toteż aby zaoszczędzić na czasie przedstawiamy Państwu poniżej gotowe rozwiązanie.

Jak wysłać kasę z Polski do UK? – Wybierz Klik-24!

Jak sprawić, aby wysyłka pieniędzy z Polski do UK przebiegła szybko, tanio i wygodnie? Nieskromnie zdradzimy, że mowa tu o sprawdzonej ofercie naszej firmy online, Klik-24! Skąd pewność, że to właśnie my jesteśmy najlepsi na rynku? A no stąd, że z myślą o zadowoleniu jak największej liczby klientów, proponujemy szereg korzyści. Mianowicie: darmowe przelewy zagraniczne (w trybie Standard) i szybkie przelewy zagraniczne (Express – 24h, Standard – 48h). Oprócz tego, dbamy o to, żeby odbiorca w UK mógł odebrać dużo wyższą kwotę w GBP. Wszystko to dzięki bardzo atrakcyjnym stawkom wymiany walut, które bezsprzecznie należą do tych najwyższych. Poza tym transparentność opłat to u Nas podstawa. Prowadząc naszą działalność od 2013 roku udało Nam się zbudować solidną renomę. Potwierdzenie tego stanu rzeczy w 100% odzwierciedla doskonała ocena, jaką uzyskaliśmy na niezależnym portalu opinii konsumentów – Trustpilot.com

Sam proces założenia darmowego konta klienta oraz zlecenia usługi jest niezwykle łatwy, zaś obsługa serwisu bardzo intuicyjna. Całość możemy wykonać komfortowo w domowym zaciszu, realizując tak naprawdę tylko dwa kroki. Pierwszy to opłacenie zamówienia w złotówkach. Drugim jest podanie danych odbiorcy potrzebnych do wykonania usługi. Czyli: imienia i nazwiska lub nazwy firmy, 8-cyfrowego numeru konta (account number) oraz 6-cyfrowego kodu banku (sort code). Podsumowując, zapraszamy serdecznie do rejestracji konta oraz korzystania z naszej platformy walutowej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Inne artykuły