Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

28 wrz 2023

Wysyłka pieniędzy z UK do PL

Wysyłka pieniędzy z UK do PL

Wysyłka pieniędzy z UK do PL powinna wiązać się z niskimi opłatami i szybkim czasem realizacji. Jednak, czy rzeczywiście jest to możliwe? Banki przyzwyczaiły nas do dość wysokich kosztów, mało atrakcyjnych kursów wymiany walut oraz wydłużonego procesu finalizacji przekazów międzynarodowych. Jednak, mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość! W ostatnich latach branża finansowa znacznie się rozwinęła, dając tym samym coraz więcej możliwości w zakresie przelewów Anglia - Polska. Chcesz poznać innowacyjne rozwiązania? Zastanawiasz się, jak nie przepłacać na transakcjach międzynarodowych? W takim razie ten artykuł jest dedykowany właśnie dla Ciebie. Zapoznaj się z nim i pozbądź się wątpliwości. 

Spis treści:
Spread walutowy - czym jest i dlaczego warto na niego uważać?
Jakie dane będą potrzebne do zlecenia przelewu?
Innowacyjne sposoby
Jaki jest najlepszy sposób na udane transfery?

Wysyłka pieniędzy z UK do PL

Wysyłka pieniędzy z UK do PL nie musi odbywać się tylko za pośrednictwem banku. Coraz więcej osób zauważa, że jest to najmniej opłacalna opcja, aby wykonać przekaz funtów do Polski. Jedną z najważniejszych kwestii w zakresie przelewów zagranicznych jest niewątpliwie przewalutowanie. Wymieniając środki po niekorzystnym kursie, możemy naprawdę dużo stracić. Do tego należy dodać udział dodatkowych pośredników, z których pomocy korzystają m.in. banki. Niestety, generuje to dodatkowe opłaty, które będziemy musieli ponieść. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego usługodawcy, który wykona nasz transfer. Analiza dostępnych ofert zdecydowanie ułatwi nam realizację transakcji, która w pełni zaspokoi nasze oczekiwania i nie narazi nas na wysokie koszty.

Spread walutowy - czym jest i dlaczego warto na niego uważać?

Spread walutowy (ang. currency spread) to różnica między ceną kupna, a sprzedaży waluty. Jeśli podczas wykonania przekazu będziemy mieli do czynienia z wysokim spreadem to nasz odbiorca otrzyma znacznie mniej środków, niż zakładaliśmy. Poza tym wiąże się to z dodatkowym kosztem, jaki ponosimy za wymianę waluty. Aby nasz transfer gotówki za granicę był opłacalny powinniśmy zlecić go u pośrednika, którego spready walutowe są możliwie jak najniższe.

Każda z instytucji zajmującej się handlem walutami ustala indywidualnie wysokość spreadu walutowego. Podczas ustalania wysokości spreadu walutowego brane są pod wagę następujące kwestie:

  • kurs rynkowy danej waluty,
  • popyt,
  • stabilność kursu danej pary walutowej.

Ważne! Odnotowuje się, że w placówkach bankowych są one najmniej korzystne i różnią się rynkowych kursów wymiany walut nawet o 10%.

Jakie dane będą potrzebne do zlecenia przelewu?

Uwzględnienie odpowiednich danych podczas zlecania przelewu jest bardzo istotne, aby transfer mógł zostać zrealizowany bez żadnych przeszkód. Jakie dane musimy uwzględnić zlecając przelew na polskie konto z UK? Oto one:

  • imię i nazwisko odbiorcy lub nazwa firmy,
  • numer IBAN rachunku odbiorcy,
  • kod BIC/SWIFT banku odbiorcy,
  • określenie kwoty przelewu,
  • kraj odbiorcy,
  • tytuł płatności.

Uwaga! Upewnij się, że wprowadzone przez Ciebie dane są poprawne i nie wkradły się do nich żadne błędy. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w przypadku, gdy wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości, proces transferu może zostać znacznie wydłużony, a w najgorszym wypadku może dojść do zagubienia przelewu. Pamiętaj więc, aby każdorazowo sprawdzić, czy podane przez Ciebie informacje są prawdziwe.

Wysyłka pieniędzy z UK do PL przez Internet

Wysyłka pieniędzy z UK do PL przez Internet to coraz bardziej powszechny sposób na korzystne transakcje. Współcześnie chcielibyśmy załatwiać wszystko od ręki i nie przejmować się skomplikowaną oraz wydłużoną procedurą. Innowacyjne rozwiązania wypełniły praktycznie każdą płaszczyznę naszego życia codziennego, co dotyczy również finansów. Szybkie i swobodne płatności to potrzeba wielu osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ nikt nie lubi skomplikowanych i czasochłonnych działań. Rozwiązania online są zdecydowanie bardziej efektywne, niż opcje stacjonarne, dlatego warto się z nimi zapoznać. Tworzą one bardzo dużą konkurencję dla instytucji stacjonarnych, gdyż proponowane przez nie oferty są niewątpliwie korzystniejsze dla naszego portfela i pozwalają nam zaoszczędzić czas.

Kantory internetowe i e-portfele

Kantory internetowe umożliwiają klientom wymianę waluty bez konieczności odwiedzania fizycznej placówki. Operacje finansowe można dokonywać online z dowolnego miejsca. Oferują one różne kursy wymiany walut, dlatego ważne jest, aby porównać kursy i wybrać najlepszą ofertę. Minusem jest to, że mogą wystąpić dodatkowe opłaty, które zostaną pobrane przez kantor, np. za przewalutowanie lub sam transfer. Transakcje najczęściej przebiegają szybko.

E-portfele, znane także jako e-portfele lub portfele cyfrowe, to współczesna alternatywa dla tradycyjnego portfela. Umożliwiają przechowywanie, zarządzanie i wykonywanie transakcji finansowych za pośrednictwem Internetu. Do najpopularniejszych należą m.in. PayPal, Google Pay czy Skrill. W przypadku płatności zagranicznych zazwyczaj pobrane są opłaty, które mogą różnić się w zależności od wybranej firmy. Czas realizacji wynosi przeważnie 2 dni robocze.

Jaki jest najlepszy sposób na udane transfery?

Jaki jest najlepszy sposób na udane transfery?

Zastanawiasz się, który ze sposobów będzie najbardziej efektywny? Podpowiadamy, że największą popularnością w zakresie przekazów międzynarodowych cieszą się serwisy internetowe. W przypadku transakcji UK - Polska, jednym z liderów jest firma Klik-24. Potrzebujesz opłacić rachunki w Polsce? Posiadasz raty kredytów lub inne zobowiązania? A może po prostu chcesz przesłać pieniądze rodzinie lub znajomym? Bez względu na powód, dzięki tej firmie bezproblemowo wykonasz przelew na dowolne konto złotówkowe.

W ofercie firmy mamy do wyboru dwie opcje realizacji przelewu - standard oraz express. Wariant standard jest zawsze darmowy, a czas jego realizacji to 2 dni robocze. Natomiast, jeśli zdecydujesz się na tryb express, wtedy Twój transfer zostanie wykonany w ciągu 1 dnia roboczego, a opłata jaką poniesiesz to zaledwie 1,99 GBP.

Jedyne, co musisz zrobić to założyć bezpłatne konto w serwisie internetowym firmy, a następnie zlecić przelew. Wszystko zajmie Ci dosłownie kilka minut. Całą resztą zajmą się profesjonaliści. Na stronie internetowej Klik-24 możesz na bieżąco obserwować kurs wymiany walut, dzięki czemu wiesz dokładnie jaka kwota zostanie przekazana Twojemu odbiorcy. W transakcji nie biorą udziału żadne inne podmioty, więc masz pewność braku ukrytych kosztów. Przejrzyste zasady i korzystna wymiana GBP/PLN. Zapraszamy do współpracy!

Inne artykuły