Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

21 lip 2023

Bezpłatne przelewy z UK do Polski

Bezpłatne przelewy z UK do Polski

Bezpłatne przelewy z UK do Polski to dla wielu osób korzystna opcja, która pozwala zaoszczędzić na opłatach za przesyłanie pieniędzy między dwoma krajami. Cykliczne wysyłanie pieniędzy stało się potrzebą coraz większej liczby Polaków zamieszkujących Wyspy Brytyjskie. Niestety, dotychczas tego typu transfery były kojarzyły się z wieloma kosztami i długim czasem realizacji. Każdy, kto planuje przesłać środki chce, aby przekaz był korzystny, szybki i bezpieczny. Dlatego warto zapoznać się dokładnie z dostępnymi ofertami poszczególnych pośredników, aby wybrać takiego, który spełni nasze oczekiwania. Czy znasz współczesne metody przesyłania pieniędzy? Wiesz, jak zrealizować transfer, aby nie przepłacić i nie czekać długo na jego realizację? Zapoznaj się z poniższym artykułem i pozbądź się wątpliwości!

Spis treści
Rodzaj przelewu - SEPA czy SWIFT?
Przekazy bankowe
Jak przesłać za 0 GBP?
Przepis na udane transfery - Klik-24

Bezpłatne przelewy z UK do Polski

Bezpłatne przelewy z UK do Polski to temat wielu Polaków. Gdzie ich szukać? Transakcje w tym kierunku możemy zlecać zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem firm internetowych. Czy któraś z firm lub banków oferuje przelewy za darmo? Współcześnie transakcje międzynarodowe stały się tak samo powszechną operacją finansową, jak przekazy wewnątrzkrajowe. Możliwość swobodnego realizowania transferów zagranicznych jest niezwykle istotna, w szczególności dla osób, które potrzebują systematycznie wysyłać pieniądze do ojczyzny. Przebywasz obecnie w Wielkiej Brytanii i chcesz opłacić rachunki w Polsce? Posiadasz inne zobowiązania finansowe w Polsce, a może po prostu planujesz wesprzeć swoich bliskich finansowo? Bez względu na powód warto przekazać środki tak, aby na tym nie stracić. Branża finansowa podaje nam coraz więcej ciekawych rozwiązań w zakresie przelewów zagranicznych. Wybór odpowiedniego usługodawcy sprawi, że unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.

Rodzaj przelewu - SEPA czy SWIFT?

Realizując transfery pieniędzy mamy do wyboru dwie opcje: SEPA oraz przelew zagraniczny SWIFT. Nasz wybór będzie podyktowany przede wszystkim lokalizacją banku nadawcy i odbiorcy oraz walutą, w jakiej ma być wykonane rozliczenie.

SEPA

Przelew europejski SEPA usprawnia przesyłanie pieniędzy pomiędzy państwami należącymi do strefy EURO: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Estonia, Dania, Niemcy, Francja, Finlandia, Węgry, Grecja, Włochy, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Polska, Malta, Holandia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja, Słowenia, Słowacja i Wielka Brytania (pomimo Brexitu). System ten zastąpił dotychczasowe systemy krajowe, a banki, które realizują płatności SEPA są bezpośrednio powiązane z innymi bankami, co sprawia że przesyłanie pieniędzy odbywa się płynnie.

Ważne! Wykonując przekaz na polskie konto z Wielkiej Brytanii za pośrednictwem SEPA dochodzi do podwójnego przewalutowania. Co to oznacza? Na początku funty zostaną przewalutowane na euro, a dopiero później na złotówki (GBP - EUR - PLN). Przyczyni się do tego, że nasz odbiorca otrzyma znacznie mniejszą kwotę, niż przypuszczaliśmy.

SWIFT

Przy pomocy systemu SWIFT możemy zlecać przelewy do każdego państwa na świecie i w każdej walucie. Jest to jednak zdecydowanie bardziej kosztowna opcja, niż SEPA a w dodatku odznacza się dłuższym czasem realizacji. Opłata najczęściej naliczana jest jako procent od kwoty przelewu i wynosi od 0,2% do 0,5% wartości transakcji. Wysoka opłata wynika m.in. z udziału dodatkowych pośredników, którzy mogą pobrać dodatkową prowizję za wykonanie usługi.

Jednak, przekazując pieniądze poprzez SWIFT, jako możemy wybrać opcję kosztową, według której zostanie podzielona całkowita opłata za przelew:

 • OUR – cały koszt transakcji ponosi jej zleceniodawca,
 • SHA – cena za przelew zostaje podzielona pomiędzy nadawcę i odbiorcę,
 • BEN – ostateczną kwotę musi zapłacić odbiorca transferu.

Przekazy bankowe

Transfer środków w UK możemy wykonywać na kilka sposobów, a najstarszym i najbardziej tradycyjnym z nich jest zlecenie przelewu w banku. Jednak, czy aby na pewno jest to dobry wybór?

Wykonanie transferu zagranicznego w banku nie tylko wiąże się z ukrytymi kosztami, ale także długim czasem sfinalizowania transakcji. Jest to zdecydowanie najmniej opłacalna z wszystkich możliwości. Po pierwsze, wysoki spread walutowy, który przyczynia się do tego, że otrzymujemy zdecydowanie niekorzystne stawki za przewalutowanie. Po drugie, już same koszty zlecenia usługi są wysokie. Dodatkowo procedura przesłania środków do Polski może wiązać się z wieloma formalnościami, co znacznie wydłuża czas finalizacji transferu.

Niektórzy uważają, że przelew bankowy jest sprawdzoną i pewną metodą. Jednak należy pamiętać, że współcześnie na rynku finansowy pojawiło się dużo równie bezpiecznych alternatyw. Przekazy międzynarodowe to jedna z wielu usług, jakie oferują nam placówki bankowe, dlatego ich oferta w tym zakresie nie jest systematycznie udoskonalana zarówno pod względem kosztów, jak i czasu finalizacji, co powoduje, że transfery nie są wykonywane z korzyścią dla klienta.

Bezpłatne przelewy z UK do Polski - jak przesłać funty za 0 GBP?

Bezpłatne przelewy z UK do Polski mogą być realizowane za pośrednictwem możliwości internetowych. Co ciekawe, to właśnie opcje online są coraz częściej wybierane przez osoby planujące przekazać pieniądze. Dlaczego te rozwiązania cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Jak zostało wcześniej wspomniane, placówki bankowe proponują swoim klientom dość niekorzystne warunki przekazu. Dlatego, niewątpliwie wygodniejszym sposobem na przesyłanie środków pomiędzy tymi dwoma państwami jest skorzystanie z ofert internetowych. Dzięki nim wysyłka pieniędzy z Polski do Anglii jest możliwa o dowolnej porze i to bez konieczności wychodzenia z domu. Kantory internetowe, portfele elektroniczne oraz platformy online, specjalizujące się w przesyłaniu pieniędzy za granicę odznaczają się znacznie krótszym czasem realizacji oraz mniejszymi opłatami. Poza tym, nie pobierają tak wysokiej marży za przewalutowanie, więc nie musimy obawiać się, że stracimy dużo pieniędzy.

Przepis na udane transfery - Klik-24

Przepis na udane transfery - Klik-24

Firma Klik-24 jest jednym z liderów wśród firm specjalizujących się w przekazach międzynarodowych. Przelew standard zrealizujesz za darmo, a Twój odbiorca otrzyma środki w czasie 2 dni roboczych. W ofercie firmy znajduje się także opcja express, dzięki której Twoja transakcja zostanie wykonana w ciągu 24h roboczych. Koszt takiej operacji to zaledwie 1,99 GBP. Niemożliwe? Z Klik-24 wszystko jest możliwe!

Jedyne, co musisz zrobić to dokonać bezpłatnej rejestracji w serwisie internetowym firmy, a następnie zlecić przelew. Wszystko zajmie Ci dosłownie kilka minut. Na stronie internetowej Klik-24 możesz również na bieżąco obserwować kurs wymiany walut, dzięki czemu wiesz dokładnie jaka kwota zostanie przekazana Twojemu odbiorcy. Co ważne, w transakcji nie biorą udziału żadne inne podmioty, więc masz pewność braku ukrytych kosztów oraz gwarancję bezpieczeństwa.

Instrukcja krok po kroku

Co należy zrobić, aby wykonać przelew z firmą Klik-24? Cały proces jest intuicyjny i bezproblemowy, dlatego zlecisz transfer w dosłownie parę minut:

 1. Wykonaj bezpłatną rejestrację na naszej stronie internetowej.
 2. Uzupełnij wymagane podstawowe dane.
 3. Ustaw w kalkulatorze przelewu kwotę, jaką chcesz przesłać oraz kraj odbiorcy.
 4. Wypełnij w formularzu dane Twojego odbiorcy, które są niezbędne do wykonania transakcji.
 5. Jeśli wszystkie dane się zgadzają zatwierdź i przejdź dalej.
 6. Znajdziesz się na stronie, na której należy wprowadzić następujące dane: numer konta bankowego, kwotę oraz tytuł przekazu.
 7. Po dokonaniu wpłaty na wskazane przez firmę konto, zatwierdź ją w serwisie internetowym.
 8. Gotowe! Na adres e-mail otrzymasz potwierdzenie transakcji.

Przekonaj się sam/a, że bezpłatne przelewy z UK do Polski są bezpiecznie i korzystnie. Zapraszamy do współpracy!

Inne artykuły