Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

23 lut 2023

Jak długo idzie przelew z Polski do UK?

Jak długo idzie przelew z Polski do UK?

Jak długo idzie przelew z Polski do UK? Prawidłowa odpowiedź niestety nie jest ani precyzyjna ani też jednoznaczna. Co zatem decyduje o tym? Wpływ na realizację usługi w tym kierunku ma co najmniej kilka czynników. Aczkolwiek najważniejsze jest to, w jakiej formie będziemy chcieć zrealizować taki transfer środków. Na rynku mamy przecież wiele rozmaitych sposobów, których propozycje znacząco się od siebie różnią. Jak sprawić, aby przekaz z polskiego rachunku na angielski dotarł szybko, a przy tym tanio? Dowiecie się tego w niniejszym artykule, w którym zawarliśmy kluczowe aspekty. 

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Czas transferu
Jak przyspieszyć płatność?
Alternatywne usługi online
Najszybciej z firmą Klik-24!

Jak długo idzie przelew z Polski do UK?

Jeśli zastanawiasz się, jak długo idzie przelew z Polski do UK to jak już wspomnieliśmy powyżej, na tak postawione pytanie nie można udzielić konkretnej i jednobrzmiącej odpowiedzi. Ponadto o tym, ile odbiorca będzie czekał na należność decyduje też szereg czynników. Niemniej jednak przyjmuje się, że przybliżony termin księgowania pieniędzy może wynieść co najmniej kilka dni. Duża konkurencyjność na rynku wśród tego typu usług płatniczych sprawia, że instytucje świadczące takie przelewy stale się prześcigają. W czym? Chodzi o podstawowe parametry przelewu, czyli przede wszystkim łączne koszty usługi i oczywiście czas realizacji.

Jednak nie wszystkie podmioty idą z duchem czasu, co powoduje poczucie stagnacji i rezygnację ze strony klientów. Problem ten tyczy się głównie banków, które usługi płatności zagranicznych traktują nieco drugoplanowo. Priorytetem dla nich pozostają bowiem kredyty hipoteczne, na których zarabiają przecież krocie. Rzecz jasna na przelewach międzynarodowych także zarabiają i to nie mało. Aczkolwiek biorąc pod uwagę wzrost popularności nowoczesnych firm typu “fin-tech”, dla większości konsumentów banki stały się już jedynie ostatecznością. Wysokie opłaty, jak i wydłużony czas realizacji to wystarczające powody, dla których klienci nieustannie szukają korzystniejszych alternatyw na przelewy: PL-UK.

Czas transferu przelewu z Polski do UK?

Co jeszcze poza metodą płatności wpływa na czas przelewu z Polski do UK? Z uwagi na to, że jest to usługa zagraniczna, to długość jej trwania wygląda tutaj podobnie. To znaczy, tak jak w przypadku każdego innego kierunku przekazu. Tak więc, na początku warto zorientować się co do tego, jak długo idzie przelew zagraniczny? A to zależy od tego, w jakiej sieci płatności będziemy wykonywać usługę. I tak, w przypadku systemu SWIFT ustalono standard 1-3 dni roboczych. Co to oznacza? Mianowicie tyle, że średnio czas realizacji przelewu zajmuje nawet do 3 dni roboczych, licząc od momentu zlecenia transakcji. Na ten stan rzeczy wpływa wiele czynników. Należą do nich między innymi: data realizacji, terminy sesji księgowania oraz udział pośredników. Jak również święta i dni wolne od pracy, w tym weekendy.

Takie same czynniki występują w przypadku transferów wewnątrz Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA). Tutaj jednak czas realizacji usługi przyjęto w standardzie D+1, czyli trwa tylko 1 dzień roboczy. Mimo, iż szybciej to jednak w przypadku przekazów z polskiego banku do angielskiego zaleca się korzystać z sieci SWIFT. Dlaczego? Dlatego, że w przelewach europejskich SEPA akceptuje się wyłącznie jedną walutę, czyli euro. Toteż stracimy wówczas podwójnie na przewalutowaniu, gdyż nastąpi ono w formacie: PLN->EUR->GBP.

Przekazy pieniężne UK - Polska

Sesje księgowania

Wielu klientów dopytuje, jak długo idzie przelew z Polski do UK? A także jak wysłać pieniądze przez bank? Poszukując odpowiedzi w kontekście czasu transferu wiemy już jedno. Wyżej zaznaczyliśmy już, iż zwykły przelew pomiędzy polskim, a angielskim bankiem trwa aż do 3 dni roboczych. Rozbieżność ta wynika z trybów księgowania, czyli Spot - do 3 dni, Tomnext - 2 dzień roboczy, Overnight - 1 dzień roboczy. Z drugiej strony, za takie przyspieszone płatności zapłacimy przynajmniej 3 razy więcej. Co więc zrobić?

Jeśli jednak zdecydujemy się zlecić przekaz w godzinach porannych, bądź maksymalnie do godziny 13:00. To wtedy można liczyć na krótszy termin księgowania. W takiej sytuacji z 3 dni oczekiwania zejdziemy do dwóch. Oczywiście, jeżeli środki “załapią się” na ostatnią sesję księgowania. Warto uwzględnić przy tym margines błędu z przyczyn niezależnych od nas samych, jak i pracy banków.

Porównaj, jak długo idzie przelew z Polski do UK gdzie indziej!

Czy sprawdzaliście kiedyś, jak długo idzie przelew z Polski do UK u innych dostawców usług? Jeśli nie, to od teraz zawsze powinniście to zweryfikować. Skąd to stwierdzenie? Powszechnie wiadomo, że banki nie gwarantują nam szybkości transferu środków, jakiej oczekujemy (1-3 dni robocze). A dodatkowo koszty, jakie każdy klient ponosi w tych okolicznościach są horrendalne i nie opłacalne. Sama cena zlecenia takiej zagranicznej usługi wynosi od 20 do 300 złotych! Opłata ta jest ruchoma i zależy od tego, ile dokładnie przelewamy. Zdarza się także, że zamiast ceny za usługę, podaje się wartość procentową od ogółu przelewu, np. 0,5%.

Jeśli uważacie, że to za dużo, to weźcie jeszcze pod uwagę konieczność wymiany waluty ze złotówek na funty szterlingi. Niestety, ale banki proponują najgorsze stawki walutowe, przez co zapłacimy o wiele więcej, niż zakładaliśmy. Poza tym, udział banków korespondentów sprawia, że koszty rosną jeszcze bardziej, a terminy wydłużają się.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty nikogo zatem nie dziwią statystyki, które jasno wskazują, że klienci wybierają alternatywne formy. Jakie mamy tutaj na myśli? To już zależy od indywidualnych preferencji każdego z Nas. Tak więc, jedni wolą iść na pocztę, wypełnić druczek i załatwić sprawę na miejscu. Inni natomiast wybierają alternatywne opcje, które gwarantują zarówno wygodę, szybkość i ekonomię. O czym konkretnie mowa? Mianowicie o propozycji wyspecjalizowanych firm internetowych typu “fin-tech”. Obecnie nie mają one sobie równych, a ich innowacyjne rozwiązanie wybiera zdecydowana większość konsumentów. Pozostaje kwestia tego, którą firmę wybrać? Gotowe rozwiązanie znajdziecie tuż poniżej!

Szybkie przelewy z Polski do UK tylko w Klik-24!

Co zrozumiałe, najszybsze zaksięgowanie płatności z Polski do Wielkiej Brytanii to marzenie wszystkich zainteresowanych tą gałęzią usługową. Czy jest to więc możliwe? Jak najbardziej tak, a wszystko to dzięki usłudze szybkich przelewów z Polski do UK w naszej firmie internetowej, Klik-24! Gwarantujemy, że środki dostarczymy w ciągu 24-48h roboczych, w zależności od wybranego rodzaju przelewu (Standard/Express). W czym więc tkwi tajemnica naszego sukcesu? Aby przelewy docierały równie szybko, jak krajowe, nasze usługi przelewów zagranicznych rozdzielamy na 2 przelewy krajowe. Mianowicie: PL » PL oraz UK » UK!

Co istotne, przelewy w trybie Standard to usługi darmowe, gdzie jedyny koszt to wymiana walut z PLN na GBP. Czas realizacji usługi w tej formie to 2 dni robocze. Natomiast, jeżeli główny czynnik odgrywa dla nas czas, warto zdecydować się na przelew Express. W tym przyspieszonym trybie, odbiorca w Anglii otrzyma płatność w ciągu 1 dnia roboczego. Cena zlecenia takich ekspresowych przelewów PL-UK to 9,99 złotych! Oprócz tego, nasza oferta cechuje się pełną transparentnością opłat, zaś kursy wymiany walut należą do najwyższych na rynku! Dzięki temu nasza propozycja jest w pełni przejrzysta i niezwykle atrakcyjna pod każdym kątem. Potwierdza to w 100% opinia klientów, jaką uzyskaliśmy na niezależnym portalu Trustpilot.

Reasumując, skoro wiemy już gdzie najszybciej i najtaniej wysłać środki z Polski do UK, pozostaje jeszcze kwestia, jak to zrobić? To proste! Całość zajmie nam dosłownie 5 minut, a jedyne co musimy to utworzyć bezpłatne konto klienta, zlecić transakcję i ją opłacić. Zapraszamy do stałej współpracy. Przekonajcie się, że Klik-24 to niekwestionowany lider w branży międzynarodowych usług płatniczych: PL-UK i nie tylko!

Inne artykuły