Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

01 sie 2023

Ile czasu idą pieniądze z Anglii do Polski?

Ile czasu idą pieniądze z Anglii do Polski?

Ile czasu idą pieniądze z Anglii do Polski? Nikt nie lubi czekać długo na swoje pieniądze, dlatego szybkie transfery to zdecydowanie jedna z ważniejszych kwestii dzisiejszych czasów. Jeszcze w nie tak dawnej przeszłości przekazy międzynarodowe kojarzone były z wieloma formalnościami, które zdecydowanie wydłużały cały proces. Trzeba było udać się do oddziału banku lub na pocztę i tam zmierzyć się z całą biurokracją. Całe szczęście te czasy już minęły, a na rynku finansowym pojawiły się ciekawe alternatywy, które starają się maksymalnie skrócić czas realizacji transferu. Jesteś ciekaw/a jak przesłać środki nie tracąc dużo czasu? W takim razie zapraszamy do lektury poniższego artykułu! 

Spis treści:
Przyśpieszenie transferu - co warto wiedzieć?
Czas realizacji przekazu w banku lub na poczcie
Przelewy online
Przesyłaj pieniądze szybko, bezproblemowo i bezpiecznie

Ile czasu idą pieniądze z Anglii do Polski?

Ile czasu idą pieniądze z Anglii do Polski? Bardzo często zdarza się, że potrzebujemy jak najszybciej wykonać transfer środków z UK, ale nie znamy sposobu, dzięki któremu nie będziemy zmuszeni długo oczekiwać na realizację. Co wtedy? W banku czy na poczcie raczej nie spotkamy się z krótkim czasem finalizacji, a wymagana dokumentacja może dodatkowo wygenerować problemy. Co gdyby przelew zagraniczny można było realizować w prawie taki sam prosty sposób, co przekazy wewnątrzkrajowe? Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na emigrację, a w szczególności zarobkową. Potrzeba swobodnego przesyłania obcej waluty do Polski jest niezaprzeczalnie priorytetowa. Wielu Polaków zamieszkujących obecnie Wyspy Brytyjskie ma nadal pewne zobowiązania finansowe w ojczyźnie, np. opłacanie rachunków lub wsparcie rodziny. Warto więc wybrać sposób, który umożliwi szybkie transakcje bez zbędnych formalności. Przekonaj się sam/a.

Przyśpieszenie transferu - co warto wiedzieć?

Jeśli chcesz sprawnie przeprowadzi przekaz funtów do Polski musisz wiedzieć o kilku istotnych kwestiach, które przyśpieszą cały proces. Po pierwsze, wybór pośrednika. Pamiętaj, że to właśnie od niego zależy, w jakim czasie transfer zostanie sfinalizowany. Po drugie, dzień oraz godzina zlecenia przelewu. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ w weekendy i święta instytucje bankowe nie pracują. Zapoznaj się z dniami wolnymi od pracy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Trzecia kwestia to zapoznanie się z godzinami księgowania środków. Ostatnią i również niezwykle ważną kwestią jest dokładne sprawdzenie wprowadzonych przez siebie danych niezbędnych do wykonania transakcji, dlatego warto zapoznać się z tym, jak zrobić przelew z UK do Polski. W ten sposób unikniesz pomyłek, które mogą wydłużyć cały proces przesyłania środków, a nawet ich zagubienia.

Czas realizacji przekazu do Polski w banku lub na poczcie

Banki, czy placówki pocztowe realizując przelew GBP do Polski najczęściej korzystają z pomocy dodatkowych pośredników. W całej operacji finansowej może wystąpić ich nawet kilku. Jak wygląda cała procedura? My przesyłamy pieniądze do naszego banku, następnie on przekazuje je do swojego zagranicznego pośrednia, a dopiero w następnej kolejności trafiają one na właściwy wskazany przez nas polski rachunek bankowy . Długość czasu realizacji transferu uwarunkowana będzie ilością pośredników, którzy wystąpią w całym procesie. Pamiętaj, że każdy z nich ma swoje procedury i dokumentację, dlatego finalny czas, w jakim Twój odbiorca otrzyma środki może się znacznie wydłużyć.

Ile czasu idą pieniądze z Anglii do Polski online?

Ile czasu idą pieniądze z Anglii do Polski? Rozwiązania online pozwalają swobodnie wykonać przekaz pieniędzy za granicę w przystępnych cenach. Wśród najczęściej wybieranych możliwości internetowych możemy wyróżnić:

  • kantory internetowe,
  • portfele elektroniczne,
  • platformy online.

Decydując się na jedną z powyższych opcji zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze. Która z opcji prześle nasze pieniądze po najlepszych warunkach? Najlepiej wypadają platformy online, które świadczą usługi międzynarodowych przelewów. Są to wyspecjalizowane firmy typu “fin-tech”, które realizują transfery pieniężne z UK do Polski w dwóch formach przekazów krajowych. Jak to dokładnie wygląda? Zleceniodawca opłaca transakcję ze swojego angielskiego konta na angielskie konto danej firmy. Następnie firma, będąca pośrednikiem dokonuje przewalutowania kwoty po obowiązującym kursie z GBP na PLN. Finalizacją usługi jest drugi przelew, a więc przekazanie należności z polskiego rachunku firmy na wskazane konto zleceniobiorcy w Polsce. Dzięki temu klient oszczędza zarówno czas i pieniądze! 

Przesyłanie funtów szybko, bezproblemowo i bezpiecznie

Przesłanie funtów szybko, bezproblemowo i bezpiecznie

Jak już wiemy, najlepiej zlecić transfer funtów do Polski za pośrednictwem firm internetowych. Jednak, nasuwa się tutaj kolejne pytani: Która z nich wykona nasz przekaz szybko, bezproblemowo i bezpiecznie? Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznać się z opiniami innych osób, które miały już możliwość wykonania przelewu u takiego pośrednika, np. na niezależnej platformie konsumenckiej Trustpilot, na której każdego miesiąca publikowanych jest prawie milion nowych recenzji z całego świata.

Jednym z liderów wśród firm online jest Klik-24, która swoją działalność na rynku finansowym prowadzi już od 2013 roku. W tym czasie zdecydowanie się rozwinęła, a lata doświadczenia sprawiły, że doskonale rozumie potrzeby swoich klientów. Zadowolenie każdego z nich to dla firmy priorytet, co potwierdza nieustannie rosnąca baza jej zwolenników.

Transfery z Klik-24

Cały proces zlecenia transferu trwa dosłownie kilka minut. Wystarczy założyć bezpłatne konto online na stronie internetowej firmy wygodnie z domu, bez konieczności udawania się do oddziału banku czy placówki pocztowej i stania w kolejkach. Rejestracja jest intuicyjna i zajmuje dosłownie kilka minut. W swojej ofercie firma posiada dwie możliwości wykonania przelewu: standard oraz express. Opcja standard jest zawsze darmowa, a pieniądze trafiają na wskazany przez klienta rachunek bankowy w maksymalnie 2 dni robocze. Wybierając wariant express środki zasilą konto Twojego odbiorcy w zaledwie 24h robocze, a opłata wynosi tylko 1,99£.

Gwarancja bezpieczeństwa, mniejszych kosztów oraz opłat transferowych, niż w przypadku banków czy placówek pocztowych. Nie musisz przejmować się niekorzystnym kursem wymiany walut, ponieważ możesz go śledzić na bieżąco na stronie internetowej firmy. Dzięki temu dokładnie wiesz jaka kwota trafi do Twojego odbiorcy. Od teraz transakcje możesz zlecać z dowolnego miejsca i o każdej porze. Zapraszamy do współpracy już dziś!

Inne artykuły