Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 lut 2023

Jak szybko przelać pieniądze z Anglii do Polski?

Jak szybko przelać pieniądze z Anglii do Polski?

Jak szybko przelać pieniądze z Anglii do Polski? Takie pytanie nikogo dziś nie dziwi, gdyż mówi się, że czas to pieniądz. Sprawdźmy to więc! Dysponując angielskim kontem obracamy funtami (GBP). W Polsce natomiast jest to oczywiście złoty (PLN). Zachodzi wówczas przewalutowanie środków, co istotnie wpływa na czas wykonania usługi, jak również kwestię opłat. Jeśli chodzi o dostępne metody realizacji tego typu usługi, to na szczęście jest ich dużo. Jednak nie każda potrafi zapewnić nam zarówno szybkość transferu, jak również oszczędność. Przekonajmy się zatem jak ekspresowo przesłać pieniądze!

Spis treści
Wprowadzenie do tematu
Od czego zależy szybkość?
Ile trwa przeksięgowanie środków?
Czy opłaca się przez bank?
Punkty przekazów WU/MG
Szybki transfer z firmą online
Najszybszy sposób – Klik-24!

Jak szybko przelać pieniądze z Anglii do Polski? – wstęp

Jak szybko przelać pieniądze z Anglii do Polski? Takie pytania słyszy się bardzo często na Wyspach Brytyjskich. Wynikają one z potrzeby przekazania środków do Ojczyzny praktycznie na już. Powodów na zlecenie tego typu operacji płatniczej może być mnóstwo. Od standardowego wsparcia rodziny, przekazania darowizny, opłacenia składek emerytalnych aż po zakup domu i mieszkania. Dzisiejsze czasy, które cechuje rozwój oraz nieustanny pośpiech wymagają wręcz, aby korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Tylko takie gwarantują bowiem, że nasze pieniądze dotrą na polski rachunek odbiorcy wystarczająco szybko i co najważniejsze korzystnie!

Branża międzynarodowych usług płatniczych oferuje konsumentom szeroki wachlarz możliwości. Tak więc sprawdźmy, ile trwa przelew z Anglii do Polski i którą opcję najlepiej wybrać. Żeby zaoszczędzić czas oraz oczywiście nasze ciężko zarobione pieniądze. Gorąco polecamy Państwu zapoznanie się z przygotowaną analizą.

Ile trwają szybkie przelewy zagraniczne?

Szybkie przelewy zagraniczne co zrozumiałe, są usługą niezwykle pożądaną. Aczkolwiek, jak można się domyślać, rzadko kiedy otrzymujemy coś za darmo. Nie inaczej jest w kontekście przelewów z Anglii do Polski, gdyż w większości przypadków trzeba dodatkowo zapłacić za przyśpieszoną prędkość transferu. Rzecz jasna jest to całkiem zrozumiałe, ponieważ wyższa jakość usług też kosztuje. Jednakże każdorazowo należy zrobić sobie prosty rachunek stosunku poniesionej ceny i innych kosztów do czasu realizacji naszego przelewu. Wtedy będziemy wiedzieć, czy dana propozycja jest rzeczywiście dla nas opłacalna.

Ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski?

Ile czasu idzie przelew z Anglii do Polski? Większość pytanych odpowie, że raczej do kilku dni. Nie można się z tym nie zgodzić. Z drugiej strony niektórzy mogą się zdziwić faktem, że w dużej mierze to my sami o tym decydujemy. Po pierwsze, wybierając metodę przesłania środków, a po drugie dokonując wyboru konkretnego podmiotu, któremu powierzamy nasze finanse. Ostatnią rzeczą jest określenie, jaki rodzaj przelewu wybierzemy, zwykły czy też ekspresowy. Wszystkie te aspekty zadecydują o tym, ile wyniesie łączny czas realizacji usługi. Toteż biorąc pod uwagę powyższe czynniki, minimalny czas przelewu z Anglii do Polski można oszacować na kilka godzin. Maksymalnie nawet do 4 dni roboczych.

Ile idzie przelew bankowy z Anglii do Polski?

Przelew z banku zagranicznego na polskie konto średnio może trwać nawet do 3-4 dni roboczych. Jednak w zależności od wybranej opcji, można to też przyspieszyć. Generalnie przelewy UK-PL wysyła się poprzez globalną sieć płatniczą SWIFT, w której wyodrębnia się 3 tryby księgowania wpłat:

  1. Spot (standardowy) – Średni czas realizacji trwa 3-4 dni. 
  2. Tomnext (pilny) – jest to opcja priorytetowa w standardzie D+1. Przelewy zlecone do 13:00, docierają w dniu następnym. Występują tutaj dodatkowe opłaty.
  3. Overnight (ekspresowy) – przelew natychmiastowy (D+0). Oznacza, że transakcję wysłaną do 13:00, odbiorca dostanie jeszcze tego samego dnia. Jest to najbardziej kosztowny tryb zlecenia przelewu.

Tak odbywa się to w przypadku międzynarodowych przelewów bankowych. Natomiast zupełnie inaczej prezentują się przedziały czasowe dla alternatywnych form. Zachęcamy do wypróbowania ich, ponieważ sposoby te na pewno okażą się dużo lepsze od tradycyjnych przelewów bankowych. Te ostatnie są najdroższe ze względu na wysoki koszt zlecenia usługi – nawet do 50 GBP. Jak i kiepskie stawki wymiany walut GBP -> PLN. Do tego prowizje dla banków korespondentów powiększają opłaty i znacznie przedłużają czas księgowania środków. Reasumując, propozycje instytucji bankowych pozostawiają sporo do życzenia. Dlatego szczerze odradzamy je, a zarazem proponujemy skorzystać z innych alternatyw. Jesteśmy pewni, że szczególnie jedna z nich przypadnie Wam do gustu, bo każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Na końcu przedstawimy Wam naszą rekomendację numer 1, która stanowi gwarant kompleksowej usługi!

Wysyłaj darmowe przelewy do Polski

Western Union oraz MoneyGram

Szybki transfer pieniędzy do Polski z UK można zlecić też w punktach stacjonarnych Western Union oraz MoneyGram. Wspominamy o tym, ponieważ niektóre osoby nie mają dostępu lub nie umieją korzystać z możliwości, jakie daje nam Internet. Taki przekaz gotówkowy nie wymaga od nas posiadania konta w banku, a jedynie zostawiamy odliczoną sumę w rękach agenta. Z jednej strony opcja ta należy do najszybszych spośród wszystkich (do 2 dni). Z drugiej należy uwzględnić też przecież czas potrzebny na dotarcie do punktu, długie kolejki i samą realizację usługi na miejscu. Oprócz tego, ceny zlecenia takiego przekazu wahają się od kilku do kilkunastu funtów. Do tego dochodzi jeszcze konieczność wymiany funtów na złotówki po nierentownych kursach. Potrzeba jeszcze więcej argumentów? Chyba nie, więc przejdźmy do omówienia ostatniej propozycji, jaką powinniśmy wybrać!

Zobacz, jak szybko przelać pieniądze z Anglii do Polski online!

Podsumowując, jak najkorzystniej realizować szybkie przelewy z Anglii do Polski? Odpowiedź jest prosta, a najkorzystniej realizować je ze sprawdzoną firmą internetową typu “fin-tech”. Dlaczego warto wybrać właśnie tego typu rozwiązanie? Za tym wyborem przemawia najszybsza prędkość realizacji przelewu (1-2 dni robocze). Do tego otrzymujemy niskie ceny zlecenia przelewu oraz atrakcyjne stawki wymiany walut z funtów na złotówki. Brzmi obiecująco? Jeżeli tak, to pozostaje ostatnia niewiadoma – gdzie zrobić szybki przelew z Anglii do Polski? Żeby ułatwić Państwu wybór, rekomendujemy firmę, która jest bez dwóch zdań bezkonkurencyjna pod każdym względem. Gotowe rozwiązanie znajdziecie poniżej!

Szybkie przelewy z Anglii do Polski? – Wybierz Klik-24!

Szybki przelew zlecicie w naszej firmie online – Klik-24! Dlaczego właśnie my? Powód jest prosty. Jako nieliczni przelewy z angielskich kont na polskie realizujemy już w od kilku do maksymalnie 24 godzin roboczych (tryb Express). Koszt jego zlecenia jest stały, bez względu na kwotę przelewu i wynosi jedyne 1.99 GBP. Kiedy czas nie jest najważniejszym z priorytetów, to alternatywą jest darmowy przelew (Standard). Nie płacicie za niego zupełnie nic (0 GBP), a średni czas księgowania to przedział 24-48h. Zapewne zastanawiacie się, co stanowi naszą tajemnicę? Sekretem tym jest stosowanie tzw. przelewów krajowych (Elixir), które polegają na skutecznym obejściu międzynarodowego systemu SWIFT. Poza tym nasze kursy wymiany GBP/PLN należą do najbardziej konkurencyjnych na rynku. Ponadto nie ma żadnych ukrytych opłat, a nasza oferta jest jasna i w pełni transparentna. Zachęcamy do darmowej rejestracji konta. Sprawdźcie, jak wiele możecie z Nami zyskacie!

Jak wykonać przelew z Anglii do Polski w Klik-24? Najpierw klient w funtach opłaca zamówienie. A drugi przelew wysyłamy już w złotówkach na wskazane konto w Polsce. Za pomocą tego prostego rozwiązania zyskujemy zarówno na łącznych kosztach, ale także na czasie. Jeśli macie potrzebę zweryfikować Klik-24 to wejdźcie na niezależny portal opinii konsumentów – Trustpilot i przekonajcie się, że jesteśmy rzetelni!

Inne artykuły