Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

24 sie 2023

Transfery pieniężne do Wielkiej Brytanii

Transfery pieniężne do Wielkiej Brytanii

Transfery pieniężne do Wielkiej Brytanii to potrzeba coraz większej grupy osób. Jeszcze do niedawna przekaz środków z Polski do Anglii kojarzony był przede wszystkim z dość kosztowną, czasochłonną i skomplikowaną procedurą. Jednak, w ostatnich latach doszło do wielu zmian w kwestii realizacji przelewów międzynarodowych, dzięki czemu stały się one znacznie uproszczoną operacją finansową. Zastanawiasz się, w jaki sposób przesłać złotówki do UK na najlepszych warunkach? Jak będzie szybko, tanio i przede wszystkim bezproblemowo? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Spis treści:
Czego możemy spodziewać się wykonując przelew online?
Nowoczesne rozwiązania a bezpieczeństwo przekazu
Co musisz wiedzieć?
E-portfele a platformy online
Transakcje do Anglii realizuj z Klik-24!

Transfery pieniężne do Wielkiej Brytanii

Transfery pieniężne do Wielkiej Brytanii powinny być przede wszystkim korzystne, jak i swobodne. Planując wysłać pieniądze zależy nam na ich bezpieczeństwie oraz przejrzystych zasadach przekazu. Wiele osób obawia się nieatrakcyjnego przewalutowania oraz ukrytych kosztów, jakie może generować przelew z Polski do UK. Poszukując sposobów na transakcje do Anglii możemy natknąć się zarówno na opcje stacjonarne, typu banki i placówki pocztowe, jak i rozwiązania online typu e-portfele oraz platformy internetowe. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej drugiej możliwości, czyli zrealizowanie przelewu za pomocą Internetu. Dlaczego? Czym wyróżniają się te rozwiązania? Co warto wiedzieć w tej kwestii? Sprawdźmy!

Czego możemy spodziewać się wykonując przelew online?

Przelewy online są zdecydowanie najlepszą alternatywą dla osób, które potrzebują szybko przekazać pieniądze bez dużych opłat. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę "przelewy zagraniczne online" natkniemy się na wiele serwisów internetowych, które specjalizują się w tego typu operacjach finansowych. Co je wyróżnia?

Przede wszystkim tego typu firmy oferują swoim klientom innowacyjne metody oraz rozwiązania, aby przelew z polskiego konta na angielskie realizowany był w krótkim czasie, bezpiecznie i przede wszystkim korzystnie. Decydując się na skorzystanie z usług pośrednika w postaci serwisu online możemy liczyć na korzystniejszy kurs wymiany walut oraz mniejsze opłaty transferowe, niż w przypadku placówek bankowych czy pocztowych. Po drugie, nie musimy obawiać się wysokich prowizji oraz wystąpienia ukrytych kosztów. Wynika to z tego, że firmy, które prowadzą swoją działalność w Internecie nie muszą mierzyć się z takimi opłatami za prowadzenie działalności, jak wygląda to w przypadku stacjonarnych placówek.

Koszty są zdecydowanie mniejsze, co pozwala na możliwość oferowania klientom korzystniejszych warunków usługi. Dodatkowo czas, w jakim nasze pieniądze zostaną przesłane jest znacznie krótszy, gdyż nie musimy nawet wychodzić z domu i stać w kolejkach, czy przechodzić przez mnogość formularzy, aby przesłać środki. Sprawia to, że wysyłka pieniędzy za granice online jest wygodna i opłacalna.

Nowoczesne rozwiązania a bezpieczeństwo przekazu

Bezpieczeństwo transakcji finansowych jest kluczowe. Współcześnie wiele osób realizuje przekaz pieniędzy za granicę online, który zapewnia wygodę i szybkość, ale jednocześnie wymaga odpowiednich środków ostrożności, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z cyberprzestępczością i oszustwami. Bez względu na wysokość kwoty transferu, nikt nie chce stracić finansowo. To całkowicie zrozumiałe, dlatego warto przed zleceniem przelewu zapoznać się ze specyfiką wybranego pośrednika oraz zasadami, na jakich mają zostać przesłane nasze pieniądze.

Pamiętajmy, aby dokonać dokładnej analizy dostępnych w Internecie ofert pod kątem bezpieczeństwa. Należy upewnić się, że korzystamy z oficjalnych i zaufanych platform płatniczych. Rzetelna instytucja finansowa powinna stosować wysokie normy bezpieczeństwa oraz posiadać stosowane certyfikaty. Uczciwe firmy funkcjonujące online są kontrolowane przez takie same organy i instytucje co banki. Posiadają one nowoczesne metody szyfrowania przelewów, a wszelkie wrażliwe dane i informacje przechowują na zabezpieczonych serwerach.

Ważne! Korzystaj z zabezpieczonych i zaufanych sieciach Wi-Fi, a unikaj publicznych sieci, które mogą być mniej bezpieczne.

Transfery pieniężne do Wielkiej Brytanii - to musisz wiedzieć!

Transfery pieniężne do Wielkiej Brytanii to dla wielu osób codzienność. Emigracja zarobkowa do Anglii to nadal dość powszechne zjawisko, dlatego tanie przelewy do UK są dla dużej grupy osób bardzo istotne. Współczesny rynek finansowy daje nam wiele możliwości w zakresie transakcji międzynarodowych. Nie musimy realizować przekazu do innego kraju w oddziale banku, czy na poczcie. Jeśli poszukujemy bardziej opłacalnych sposobów to warto przyjrzeć się ofertom portfeli wirtualnych oraz platform online. Umożliwiają one zlecenie operacji finansowej o każdej porze z dowolnego urządzenia oraz bez wielu formalności.

E-portfele a platformy online

E-portfele, znane również jako portfele elektroniczne czy cyfrowe, umożliwiają dokonywanie płatności za pomocą elektronicznych środków. Działają one na zasadzie przechowywania danych płatniczych, takich jak informacje o karcie kredytowej, numer konta bankowego czy inne metody płatności. Prowadzenie e-portfela jest bezpłatne, ale zdarza się, że pobierane są dodatkowe opłaty za niektóre operacje finansowe.

Platformy online sprawiają, że przekaz pieniężny do UK może być naprawdę korzystny i szybki. Po pierwsze, nie korzystają one z usług dodatkowych pośredników, co nie generuje dodatkowych opłat. Po drugie, dają one możliwość śledzenia aktualnego kursu wymiany PLN/GBP i nie nakładają wysokiej marży, która działa na niekorzyść klienta. Przelewy standard są najczęściej realizowane za darmo, a czas w jakim środki dotrą do naszego odbiorcy to zazwyczaj maksymalnie 2 dni robocze. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na zaoszczędzeniu czasu oraz pieniędzy.

E-portfele a platformy online

Transakcje do Anglii realizuj z Klik-24!

Firma Klik-24 jest jednym z liderów wśród firm specjalizujących się w przekazach Polska - Anglia. Na rynku finansowym prężnie działa już od 2013 roku. W tym czasie zaufało jej tysiące użytkowników, którym zależy na szybkich, tanich i bezpiecznych przelewach. Klik-24 spełnia szereg rygorystycznych wymogów i gwarantuje ochronę danych osobowych oraz pieniędzy swoich użytkowników.

W swojej ofercie Klik-24 posiada dwa warianty zlecenia transakcji: standard oraz express. Przelew standard zrealizujesz za darmo, a Twój odbiorca otrzyma środki w czasie 2 dni roboczych. Wersja express sprawi, że wysłane środki zasilą konto Twojego odbiorcy w 1 dzień roboczy, a ty poniesiesz opłatę w wysokości zaledwie 9,99 zł.

Jak wykonać przelew za pośrednictwem Klik-24? To dziecinnie proste! Wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie internetowej firmy, uzupełnić podstawowe informacje a następnie zlecić transfer i gotowe! Dzięki kalkulatorowi przelewu wiesz, jaką dokładnie kwotę otrzyma Twój odbiorca. W transakcji nie biorą udziału żadne inne podmioty, więc masz pewność braku ukrytych kosztów. Każdego dnia udowadniamy, że niemożliwe staje się możliwe. Przekonaj się o tym już dziś!

Inne artykuły