Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Ile idzie przelew z Polski do Anglii?

Ile idzie przelew z Polski do Anglii?

Zapewne zadajesz sobie pytanie: ile idzie przelew z Polski do Anglii? W tym artykule znajdziesz konkretne odpowiedzi! Jeżeli chcesz, żeby należność dotarła do odbiorcy ekspresowo najlepiej jest sprawdzić dostępne metody. Po zestawieniu i porównaniu ze sobą wszystkich propozycji, będziesz wiedzieć, ile czasu zajmie przeksięgowanie środków na brytyjski rachunek bankowy. Tak więc, poniżej opisane zostały najbardziej znane sposoby na rynku wraz z podanym czasem realizacji usługi. Zapraszam serdecznie do lektury!

Spis treści
Jak długo trwa przelew?
Jak działają płatności w banku?
Ile czasu zajmuje to w banku?
Jak wysłać szybciej i taniej?
Przesyłaj pieniądze z Klik-24!
Jak zlecić transakcję z Klik-24?

Ile idzie przelew z Polski do Anglii?

Zadając sobie kluczowe pytanie: ile idzie przelew z Polski do Anglii? Zapewne większość z zapytanych osób odpowie, że kilka dni. I jest to odpowiedź prawidłowa, gdyż czas księgowania przelewu waha się od jednego do trzech dni roboczych. Czas realizacji tej usługi jest oczywiście zależny, przede wszystkim od wybranej metody transferu środków. Zatem przekonajmy się, jak najkorzystniej wykonać szybkie przelewy z Polski do UK.

Jak rozliczane są płatności międzynarodowe?

Wszystkie instytucje bankowe posługują się systemem SWIFT, w celu rozliczenia płatności międzynarodowych. Na jakiej zasadzie funkcjonuje ta metoda transferu pieniędzy? Dokonując przelewu z naszego rachunku krajowego w PLN, złotówki zostaną przekonwertowane na funty szterlingi. Oczywiście po kursie przyjętym w banku na dany dzień. Następnie należna kwota w GBP jest przesyłana na rachunek odbiorcy w Anglii. W całej operacji udział biorą minimum dwa banki, a może być ich też więcej. Przede wszystkim jest to bank nadawcy i adresata przelewu. Czasami mogą dołączyć do naszej transakcji banki pośredniczące, tzw. banki korespondenci. Z powodu mnogości tych podmiotów, przelew bankowy SWIFT stanowi jedną z najbardziej czasochłonnych form na przekazanie funduszy z Polski do UK.

Całkowity czas zrealizowania takiego przelewu jest bardzo długi z kilku podstawowych powodów. Po pierwsze, każdy bank posiada inne sesje przelewów wychodzących, tylko w określonych godzinach pieniądze opuszczą nasz rachunek bankowy. Po drugie bank odbiorcy również ma określone godziny księgowania środków przychodzących. Poza tym, wszystkie z banków biorące udział w transakcji mogą wydłużyć czas dostarczenia przelewu. Co jest abstrakcją!

Ile trwa przelew pieniędzy przez bank?

Średnio zrealizowanie przelewu bankowego z Polski do Anglii może potrwać od 1 do 3 dni roboczych. Skąd ta rozbieżność? Przelanie pieniędzy z Polski do Anglii przez bank wykonuje się za pośrednictwem metody SWIFT, co pozwala na wykonanie transakcji na dowolne zagraniczne konto bankowe. Powstanie metody przelewu SWIFT datuje się na rok 1973. Wówczas był to ogromny skok technologiczny na rynku finansów, gdyż wcześniej realizacja przelewów zagranicznych mogła trwać tygodniami. Od tego czasu minęło już praktycznie pół wieku. Niestety banki w dalszym ciągu posługują się tym systemem płatności. Główną przyczyną wydłużonego czasu księgowania środków są niewątpliwie banki “współpracujące” w tych transakcjach. Toteż im większa ilość banków towarzyszących bierze udział w naszym przelewie, tym dłużej będzie trwało oczekiwanie na naszą wpłatę.

Czy mogę przyśpieszyć czas realizacji przelewu z Polski do Anglii w banku?

Oczywiście, że tak. Mamy trzy dostępne opcje przelewu z Polski do Anglii w banku: spot, tomnext i overnight. Każda opcja różni się czasem dostarczenia pieniędzy, ale również opłatą za przyśpieszenie transakcji. Banki pobierają zwykle 0.5% kwoty przelewu w trybie spot (przy czym nie mniej jak 25 zł, nie więcej niż 200 złotych). Koszty mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie, jeśli chcemy, aby przelew trafił do odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego:

  • Spot (D+2) – przelew trafi do odbiorcy w ciągu 3 dni roboczych;
  • Tomnext (D+1) – pieniądze będą dostarczone w ciągu 2 dni roboczych,
  • Overnight (D+0) – jeśli zlecimy przelew przed godziną 13.00 to zostanie zaksięgowany na koncie odbiorcy nawet tego samego dnia.

Teraz z pewnością zastanawiasz się, jak możesz szybciej, taniej i równie bezpiecznie wysłać przelew z Polski do Anglii. Nic prostszego! Poniżej podajemy Ci gotowe rozwiązanie, z którego będziesz bardzo zadowolony. A dodatkowo pozwoli Ci ono zaoszczędzisz cenny czas i Twoje ciężko zarobione pieniądze!

Przelewy z Polski do Anglii

Wybierz ofertę firmy specjalizującej się w przelewach z Polski do Anglii!

Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, na szczęście nie jesteś skazany wyłącznie na ofertę banków, które zawsze będą chciały na Tobie zarobić. A przy tym wszystkim, niekoniecznie zależy im na tym, aby Twój odbiorca otrzymał szybko przelew. Na szczęście, z kontrofertą naprzeciw oczekiwaniom klientów, wychodzą firmy wyspecjalizowane w obszarze realizowania międzynarodowych transakcji płatniczych. Jeżeli zależy Ci na czasie, a przy tym chcesz zaoszczędzić swoje pieniądze, szczerze rekomendujemy wybór specjalistów w tej dziedzinie. Wybierając ofertę firm doświadczonych w usługach przelewów do UK, czas realizacji przelewu wyniesie od kilku godzin do 2 dni roboczych. Jest to zależne od wybranej opcji przelewu. Warto dodać, że możesz znaleźć firmę, która nie pobierze od Ciebie żadnych opłat za taki przelew!

Dołącz do Klik-24!

Zatem, dowiedziałeś się już, ile trwa przelew z Polski do Anglii przez firmy świadczące takie usługi płatnicze. Teraz zapewne kalkulujesz, ile taka transakcja będzie kosztować? Korzystając z platformy Klik-24 wyślesz swoje pieniądze bez żadnej opłaty, bez względu na wartość przelewanych środków. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu przelewów krajowych ELIXIR i podjętej współpracy z bankami w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. W tych dwóch krajach mamy założone swoje rachunki bankowe. Jesteśmy ponadto zaufaną instytucją, która specjalizuje się w świadczeniu usług międzynarodowych przelewów pieniężnych z Polski do Anglii. Jak również z Wielkiej Brytanii do Polski.

Nasza oferta przez cały czas ma bardzo konkurencyjny kurs wymiany walut, który jest widoczny w kalkulatorze przelewów. Zestawiając ze sobą naszą propozycję do kursów proponowanych przez banki, zyskujesz nawet 20 groszy na jednym funcie. Dzięki nam, zachowasz w portfelu nawet dwieście złotych, przelewając 1000 GBP! Tak więc, czy jest sens przepłacać? Myślę, że oboje zgadzamy się, że nie.

Jak zrealizować przelew z Polski do Anglii w Klik-24?

Chcąc zrealizować transakcję na naszej platformie wystarczy kilka prostych kroków. Po pierwsze musisz założyć bezpłatne konto klienta. Następnie należy wypełnić dane adresata oraz wpisać kwotę przelewu. Teraz pozostaje Ci zapłacić za zleconą transakcję, dokonując przelewu na nasze polskie konto bankowe. Reszta jest już po naszej stronie. Po otrzymaniu od Ciebie przelewu, wysyłamy środki w funtach brytyjskich do Twojego odbiorcy, z naszego angielskiego rachunku. Podsumowując, za pomocą dwóch przelewów krajowych, zamiast jednego zagranicznego pozwalamy naszym klientom na oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Jeśli chcesz uzyskać więcej potrzebnych informacji w tym temacie, zapraszamy do skorzystania z pomocnej instrukcji. Jak wykonać przelew zagraniczny krok po kroku?

Dlaczego warto nam zaufać? Klik-24 to platforma:

  • całkowicie bezpieczna, gdyż jesteśmy instytucją płatniczą regulowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ponadto nasza firma jest podmiotem autoryzowanym przez brytyjski Financial Conduct Authority (FRN: 603289). Posiadamy także certyfikaty bezpieczeństwa ICO (numer Z3581727) oraz Anti-Money Laundering (numer 12719711);
  • prosta w obsłudze, gdzie przelew wykonasz wygodnie, bez wychodzenia z domu. Twój odbiorca dostanie pieniądze już w ciągu kilku godzin do 2 dni roboczych;
  • uczciwa – tutaj kurs wymiany i opłatę za zlecenie przelewu sprawdzisz od razu na naszej stronie internetowej. Opłata pozostaje bez zmian: za przelew express zapłacisz 1.99 GBP (czas realizacji 1 dzień roboczy), a przelew standard masz zawsze za darmo – 0 GBP (do 2 dni)!

Dlatego warto wybrać Klik-24, aby cieszyć się darmowymi, szybkimi i bezpiecznymi przelewami zagranicznymi z Polski do Anglii! Zapraszamy serdecznie do współpracy!

Inne artykuły