Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii?

Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii? Najlepiej szybko, tanio i bezpiecznie. Zdecydowana większość Polaków poszukuje takiego rozwiązania. Od czasu do czasu każdy chce przesłać środki pieniężne do swoich rodzin mieszkających w UK. Transfer na zagraniczne konto za pośrednictwem banku może generować spore opłaty oraz wydłużony czas księgowania wpłaty. Oprócz banku istnieją oczywiście inne opcje przekazania należności, które także nie są wolne od dodatkowych kosztów. W celu uniknięcia niechcianych opłat oraz nieopłacalnego przekonwertowania waluty, najlepszą opcją jest wybór bezpłatnych przelewów z Polski do Anglii.

Spis treści
Dostępne sposoby na rynku
Podmioty pośrednictwa finansowego
Przelewaj szybko i tanio z Klik-24!

Jak przelać pieniądze z Polski do Anglii? Dostępne sposoby

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak przelać pieniądze z Polski do Anglii z pewnością spotkamy różne sposoby. Jednakże nie każdy z nich pozwoli nam na oszczędność czasu czy pieniędzy. Poniższy artykuł ma na celu przedstawienie najpopularniejszych obecnie metod transferu gotówki. Na dzień dzisiejszy Polacy najczęściej korzystają z trzech form przesyłania środków. Pierwszą z nich jest tradycyjny przelew bankowy, następna to przekaz gotówki w placówce agenta (np. Western Union) i jako trzeci sposób wyróżniamy wykonywanie przelewów online poprzez firmy specjalizujące się w zagranicznych transferach środków finansowych.

To, którą opcję wybierzemy powinno zależeć od kilku istotnych czynników. Generalnie musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania:

 • Jaką ilość pieniędzy chcemy przelać?
 • Jaki będzie koszt tej operacji?
 • Jaki jest aktualny kurs wymiany waluty?
 • Jak odbiorca chce otrzymać wpłatę: na konto osobiste czy w gotówce?
 • Czy zależy nam dodatkowo na czasie i ekspresowej wpłacie?

Poniżej opisane zostały wszystkie trzy omawiane dzisiaj metody wysyłania pieniędzy z Polski do Anglii. Sprawdź, która metoda transferu będzie dla Ciebie najwygodniejszą opcją.

Zagraniczny przelew bankowy

Przelewy bankowe powszechnie uważane są za najbardziej znaną opcję do przesyłania standardowych wpłat zagranicznych. Mowa tu o przelewaniu pieniędzy prosto ze swojego rachunku bankowego za granicę. Większość osób jest przekonana, iż przelew bankowy to najbezpieczniejsza metoda płatności oraz najlepszy sposób zlecenia stałej płatności. Z całą pewnością, operacje za pośrednictwem banku są bezpieczne, a zlecenie działań na naszym rachunku nie stanowi problemu. Natomiast rozwiązanie to ma ogromny minus w postaci słabego kursu wymiany walut, który dla klientów nie jest zbyt opłacalny. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia dodatkowej opłaty za zlecenie międzynarodowego przelewu. Może ona wynieść średnio ok. 2,5% wysokości wpłaty. Minimalna opłata za przelew to od 20 do 50 zł przy mniejszej kwocie. Przy wyższych transferach środków, koszty mogą wynieść nawet 350 zł.

Jak wykonać płatność?

Wykonanie płatności przelewu bankowego może się nieznacznie różnić w zależności od banku, w którym wykonujemy wpłatę. Przede wszystkim musimy dysponować polskim numerem konta bankowego. Natomiast nasz beneficjent musi mieć założony brytyjski rachunek, aby otrzymać od nas należną kwotę. Jak wykonać przelew? Musimy przygotować niezbędne informacje, w tym celu będziemy potrzebowali:

 • dane odbiorcy;
 • nazwy i adresu odbiorcy;
 • kodu banku odbiorcy (BIC/SWIFT) – znajdziemy go na wyciągach bankowych;
 • międzynarodowy rachunek bankowy (IBAN) lub może wystarczyć numer rachunku beneficjenta – również znajdziesz go w wyciągach bankowych;
 • nazwy państwa, w którym znajduje się rachunek bankowy beneficjenta;
 • wysokości kwoty, którą chcemy przesłać;
 • innych informacji, które chcemy dodać do płatności;
 • tytuł płatności.

Teraz pozostaje tylko zalogować się do systemu bankowości i wybrać opcję "przelew zagraniczny". Wprowadzamy powyższe dane i gotowe.  

Przekaz gotówki w placówce u agenta

Wybierając formę przekazu gotówki w placówce Western Union, obecnie otrzymujemy nowe rozwiązanie transferów mobilnych. Polega ono na przesłaniu środków na telefon komórkowy odbiorcy. Drugą z dostępnych opcji w tej metodzie jest przesłanie funduszy bezpośrednio do odbioru dla beneficjenta.

Jak i kiedy odbiorca otrzyma przekazane pieniądze?

Musisz być pewny, że Twój odbiorca ma aktywny portfel mobilny założony w sieci komórkowej będącej partnerem Western Union. Korzystając z tej metody Twój beneficjent otrzyma należność w przeciągu dwóch dni roboczych. Natomiast jeżeli chcesz wysłać gotówkę, aby adresat odebrał pieniądze w placówce WU to należy pamiętać o godzinach pracy konkretnego oddziału. Jeśli chcemy pilnie wysłać pieniądze to niestety ograniczają nas w tym godziny urzędowania placówki. Jedynie w tych godzinach możemy wówczas odebrać wpłatę czy wysłać pieniądze.

Droga do celu

Firmy specjalizujące się w przekazach pieniężnych

Firmy, które są wyspecjalizowane w przekazywaniu pieniędzy często uważa się za najlepszą opcję dla szybkich płatności. Przykładowo, jeśli chcemy przekazać pieniądze jako forma prezentu lub w innym celu, to dzięki nowoczesnym systemom możemy zrealizować to sprawnie i bezproblemowo. Instytucje te działają z myślą o klientach, którzy szukają taniego i sprawdzonego sposobu, aby dokonać wysyłki pieniędzy z Polski do Anglii.

W jaki sposób zrealizować przelew środków przez te firmy?

W celu skorzystania z oferty konkretnej firmy oraz dokonania wpłaty należy zarejestrować się na stronie internetowej oraz utworzyć konto. Dodatkowo należy potwierdzić swój adres, całość może zająć jedynie kilka minut. Po pozytywnej weryfikacji, możesz dokonać przekazu pieniężnego z Polski do UK. W tym celu wybieramy państwo, do którego chcemy przesłać należną kwotę. Zazwyczaj czas oczekiwania wynosi 1-2 dni robocze, w zależności od wybranej opcji przelewu oraz godziny jego wykonania. Mimo to i tak jest to zdecydowanie szybsza forma płatności aniżeli zlecenie przelewu przez telefon za pośrednictwem banku.

Jak najlepiej przelać pieniądze z Polski do Anglii?

Biorąc pod uwagę wszystkie trzy powyższe opcje, oferta firmy specjalizującej się w przekazach pieniężnych mają najlepsze warunki cenowe. Korzyści są widowczne pod względem opłacalności: atrakcyjny kurs wymiany oraz niskie opłaty. Dodatkowym atutem jest czas realizacji usługi, środki są księgowane w kilka godzin do maksymalnie dwóch dni roboczych. Jak zatem najlepiej przelać pieniądze z Polski do Anglii? Zachęcamy do skorzystania z oferty Klik-24.

Wybierz rozwiązanie, które zapewni Ci bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu i pieniędzy

Klik-24 jest podmiotem wyspecjalizowanym w realizowaniu transferów środków finansowychi. Umożliwiamy dokonywanie szybkich i tanich przelewów między rachunkami w Polsce i Wielkiej Brytanii. Korzystając z naszej strony internetowej możesz realizować płatności online bez wychodzenia z domu. Pieniądze są księgowane na kontach odbiorców średnio w przeciągu kilku godzin, maksymalnie do dwóch dni roboczych. Co najistotniejsze, wybierając Klik-24 nie zostaniesz obciążeny żadnymi innymi dodatkowymi opłatami, jak w przypadku pozostałych opcji. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, bowiem wszystko możesz załatwić online. Sama usługa zaś jest niezwykle szybka i przejrzysta w obsłudze. Nie dziwi, więc fakt, że Klik-24 staje się powoli renomowaną i szanowaną marką, której zaufało już tysiące zadowolonych klientów. Tak, więc jeżeli szukasz sprawdzonego sposobu przelania pieniędzy do Wielkiej Brytanii, Klik-24 jest najlepszą opcją. To w pełni bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz cenny czas i oszczędność pieniądzy.

Inne artykuły