Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

30 lis 2023

Ile kosztuje transfer z UK do Polski?

Ile kosztuje transfer z UK do Polski?

Ile kosztuje transfer z UK do Polski? Nikt nie lubi przepłacać, a tym bardziej na przelewach. Chcesz opłacić rachunki w ojczyźnie? Zapłacić za zakupy online? Wspomóc finansowo bliskich? Może masz jakieś inne zobowiązania finansowe w Polsce? Bez względu na powód, dla którego chcesz przesłać środki, ważne jest, aby transakcja przebiegła bezproblemowo i nie narażała nas na wysokie koszty. Większość osób nadal korzysta z usług banków, aby wykonać przekaz. Jednak, współcześnie mamy do dyspozycji znacznie korzystniejsze opcje, dzięki którym zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, jak najtaniej wysłać funty na polskie konto.

Spis treści
Jak można przesłać funty do Polski?
Wszystko, co musisz wiedzieć o przewalutowaniu
Gdzie taniej wykonamy przelew zagraniczny?
Klik-24, czyli Twój najlepszy partner w przekazach Anglia - Polska

Ile kosztuje transfer z UK do Polski?

Ile kosztuje transfer z UK do Polski? Odpowiedzi na to pytanie może być co najmniej kilka. Wszystko zależy od tego, z usług którego usługodawcy zdecydujemy się skorzystać. Coraz więcej osób potrzebuje cyklicznie przesyłać pieniądze do Zjednoczonego Królestwa, dlatego oszczędność czasu oraz finansów jest bardzo istotna. W ciągu ostatnich lat branża finansowa znacznie się rozwinęła, dzięki czemu pojawiło się coraz więcej innowacyjnych możliwości w zakresie przekazów pomiędzy tymi dwoma państwami. Warto przeanalizować dostępne oferty i wybrać taką, która w spełni nasze oczekiwania. Jaki sposób jest najtańszy? Czy istnieje szansa zlecenia przekazu do Wielkiej Brytanii omijając duże opłaty? Jak najlepiej przekazać pieniądze? Przekonajmy się!

Jak można przesłać funty do Polski?

Zastanawiasz się, jak przekazać funty na polskie konto? Chcąc przesłać pieniądze z angielskiego konta do Polski mamy do dyspozycji następujące sposoby:

 • najbardziej znanym i tradycyjnym jest zlecenie międzynarodowego przelewu przez bank,
 • możemy dokonać zagranicznego przekazu pieniężnego za pomocą poczty,
 • dokonywanie e-płatności przekazywanych na portfele wirtualne,
 • kantory internetowe, umożliwiające wymianę waluty bez wychodzenia z domu,
 • skorzystanie z usług firm specjalizujących się w wykonywaniu zagranicznych transakcji.

Wszystko, co musisz wiedzieć o przewalutowaniu

Przewalutowanie to jedna z kluczowych kwestii, jeśli chodzi o przekazy zagraniczne. Słyszałeś/aś kiedykolwiek o czymś takim, jak spread walutowy? Określa się nim różnicę pomiędzy kursem kupna a sprzedaży waluty. To właśnie na nim zarabia wiele pośredników, proponując swoim klientom niekorzystne warunki przewalutowania. Najwyższe występują w bankach oraz kantorach, ponieważ jest to ich główny zarobek, jeśli chodzi o transfery zagraniczne. Mogę się różnić od średnich rynkowych o nawet 10%. Co ważne, każdy z usługodawców ustala indywidualnie wysokość spreadu walutowego biorąc pod uwagę następujące kwestie:

 • kurs rynkowy danej waluty,
 • popyt,
 • stabilność kursu danej pary walutowej.

Pamiętajmy, że niekorzystny kurs wymiany walut może sprawić, że będziemy dużo stratni. Finalnie odbiorca otrzyma mniejszą sumę pieniędzy, niż zakładaliśmy. Dlatego, jeśli dbasz o swoje finanse, to koniecznie zapoznaj się z proponowanym kursem wymiany walut u pośrednika, za pomocą którego chcesz wykonać transfer pieniędzy z UK do Polski.

Ile kosztuje transfer z UK do Polski - gdzie będzie taniej?

Ile kosztuje transfer z UK do Polski? - gdzie będzie taniej?

Ile kosztuje transfer z UK do Polski? Wybór odpowiedniego pośrednika pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, a Twój odbiorca otrzyma kwotę jaką zakładałeś. Przejrzyste zasady wykonania przekazu są kluczowe i pomogą nam uniknąć ukrytych opłat. Przeglądając ofert poszczególnych pośredników zwróć w szczególności uwagę na:

 • cenę zlecenia usługi,
 • rodzaj sieci przelewów - SEPA czy SWIFT,
 • proponowany kurs wymiany walut,
 • udział ewentualnych pośredników,
 • tryb księgowania wpłaty,
 • ewentualne dodatkowe opłaty i prowizje.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kwestie, możemy uniknąć dużych opłat poprzez dobór takiego pośrednika, który zapewni nam korzystny transfer bez ukrytych kosztów.

Opłaty za wykonanie przelewu w banku lub na poczcie

Wydaje Ci się, że wysyłka pieniędzy z UK do PL za pomocą banku lub poczty jest najlepszym wyborem? Z kwestią zlecania przelewów nadal w świadomości ludzi kojarzone są banki. W przypadku realizacji transakcji na terytorium jednego państwa nie ma żadnych przeciwskazań, ale sytuacja komplikuje się, jeśli chcemy wykonać przekaz zagraniczny. Niestety, ale decydując się na wysłanie funtów do Polski w ten sposób, narażasz się na wysokie prowizje, marżę, niekorzystne przewalutowanie oraz udział dodatkowych pośredników, którzy również mogą pobrać prowizję za wykonanie usługi.

Z uwagi na ilość ukrytych opłat, jakie napotykają nas w przypadku banków, czy placówek pocztowych ciężko jest oszacować finalny koszt, jaki będziemy musieli ponieść za realizację naszego transferu. Dlaczego tak się dzieje? Zwróćmy uwagę na to, że transakcje międzynarodowe to jedna z wielu usług, jakie placówki bankowe proponują swoim klientom. Dlatego nie skupiają się one aż tak na udoskonalaniu swoich ofert oraz ich bieżącej aktualizacji. Dodatkowo sama procedura przesłania środków za granicę wiąże się z wieloma formalnościami, co znacznie wydłuża czas finalizacji przelewu.

Klik-24, czyli Twój najlepszy partner w przekazach Anglia - Polska

Czy wiesz, że możesz wykonać przelew z Anglii do Polski za darmo? Korzystając z usług firmy internetowej Klik-24 zrealizujesz przekaz funtów na polskie konto nie tylko korzystnie, ale i szybko oraz bez zbędnych formalności. Wybierając tryb standard nie ponosisz żadnych kosztów, a Twój odbiorca otrzyma środki pieniężne w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych. W ofercie firmy dostępna jest również opcja express, która pozwala na finalizację transakcji w 24h robocze, a jej koszt to tylko 1,99 GBP.

Czy jesteś narażony na jakiekolwiek dodatkowe opłaty? Absolutnie nie! Aktualny kurs wymiany GBP/PLN sprawdzisz kiedy chcesz na stronie internetowej firmy. Wpisując kwotę, jaką chcesz przesłać, do kalkulatora przelewów, wiesz od razu ile pieniędzy trafi do Twojego odbiorcy. W całej operacji finansowej nie występują również dodatkowe podmioty, które mogą pobrać dla siebie prowizję. Przejrzyste zasady transferu przede wszystkim. Jedyne, co musisz zrobić to założyć bezpłatne konto w serwisie internetowym firmy, a następnie zlecić przelew. Wszystko zajmie Ci dosłownie kilka minut!

Inne artykuły