Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

08 gru 2023

Ile trwa przelew z Polski do Wielkiej Brytanii?

Ile trwa przelew z Polski do Wielkiej Brytanii?

Ile trwa przelew z Polski do Wielkiej Brytanii? Odpowiedzi na to pytanie może być kilka, a wszystko zależy od sposobu, w jaki zdecydujemy się przesłać pieniądze. Istnieją zarówno opcje stacjonarne, jak i internetowe. Wiele osób ceni sobie oszczędność czasu oraz pieniędzy, dlatego poszukują korzystnych dla siebie alternatyw. Jak najlepiej przesłać złotówki do UK? Czy czas realizacji transferu zagranicznego jest bardzo długi? W jaki sposób go przyspieszyć? Przekonajmy się!

Spis treści
FinTech - co to takiego?
Dlaczego czas realizacji transakcji jest tak ważny?
Szybkie rozwiązania
Czy możliwy jest szybki i bezpieczny transfer?
Natychmiastowy transfer? Tylko z Klik-24!

Ile trwa przelew z Polski do Wielkiej Brytanii?

Ile trwa przelew z Polski do Wielkiej Brytanii? Zależy Ci na szybkiej i bezproblemowej transakcji? Obawiasz się, że Twój odbiorca będzie zmuszony długo czekać na środki? Potrzebujesz jak najszybciej przekazać pieniądze do UK? Możliwość swobodnych transferów zagranicznych jest potrzebą coraz większej liczby osób. Każdego dnia realizowanych jest wiele międzynarodowych operacji finansowych. Branża finansowa zdaje sobie sprawę z wysokich oczekiwań klientów. W tym celu wprowadza coraz nowsze rozwiązania, których zadaniem jest szybko i korzystnie przesłać pieniądze z konta złotówkowego na brytyjskie. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym pokażemy co zrobić, aby transfer z Polski do Anglii został zrealizowany szybko.

FinTech - co to takiego?

FintTech to skrót od "technologii finansowej". Jest to obszar innowacyjnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych do usprawniania i świadczenia usług finansowych. Korzysta z współczesnych możliwości technologicznych, dlatego dostarcza ludziom coraz to nowszych usług w zakresie finansów. Firmy FinTech posługują się przede wszystkim siecią globalną, do której dostęp ma obecnie praktycznie każdy. Tworzą oprogramowanie, aplikacje i narzędzia mające na celu poprawę i automatyzację różnych procesów finansowych, takich jak bankowość, inwestowanie, płatności, ubezpieczenia itp. Z ich pomocą możemy załatwiać wiele spraw bez wychodzenia z domu. Opcji wykonania transakcji przez Internet jest kilka, m.in. kantory internetowe, e-portfele, bankowość mobilna czy firmy specjalizujące się w przelewach zagranicznych.

Dlaczego czas realizacji transakcji jest tak ważny?

Czas realizacji transakcji zagranicznych jest jednym z kluczowych elementów. Przekazy pieniężne z Polski do Anglii mogą kojarzyć się z wydłużonym procesem, ponieważ przelewy międzynarodowe to zazwyczaj znacznie bardziej skomplikowana operacji finansowa, niż transfer wewnątrzkrajowy. Jednak, dzisiaj żyjemy w świecie szybkich i innowacyjnych rozwiązań, dlatego ludzie poszukują znacznie szybszych i bardziej opłacalnych metod na międzynarodowe przesyłanie środków.

Wykonując przelew zależy nam, aby pieniądze trafiły do naszego odbiorcy szybko i bezpiecznie. Istotne jest podjęcie dobrej decyzji w kwestii wyboru usługodawcy, za pomocą którego wykonamy transfer pieniędzy z Polski do UK. Zwróć uwagę, czy w całym procesie nie pojawią się dodatkowe podmioty. Im więcej pośredników będzie zaangażowanych, tym bardziej czas finalizacji ulegnie wydłużeniu. Dlaczego? Pamiętaj, że każdy z nich może posiadać swoje indywidualne procedury i dokumentację.

Szybkość transakcji wpływa na płynność finansową i minimalizuje ryzyko zmian cenowych. Często zdarza się, że potrzebujemy aby nasz przekaz znalazł się jak najszybciej u odbiorcy. Niejednokrotnie posiadamy różnego rodzaju zobowiązania finansowe, które musimy uregulować w konkretnym terminie. Warto, więc skorzystać z opcji przesłania środków, która nam to ułatwi.

Dlaczego czas realizacji transakcji jest tak ważny?

Ile trwa przelew z Polski do Wielkiej Brytanii? - szybkie rozwiązania

Ile trwa przelew z Polski do Wielkiej Brytanii? Niewątpliwie znacznie wygodniejszym i szybszym sposobem na transfer pieniędzy z Polski do Anglii są oferty internetowe. Pozwalają one na zlecanie transferu o dowolnej dla Ciebie porze bez konieczności wychodzenia z domu i czekania w kolejkach. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu i możesz zlecić transakcje. Jest to zdecydowanie duże ułatwienie w zakresie przekazów międzynarodowych. Korzystając z usług online przekonasz się, że obecnie przesłanie pieniędzy do UK zajmie dosłownie kilka minut.

Czy możliwy jest szybki i bezpieczny transfer?

Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem każdej operacji finansowej. Niektórzy z bezpiecznym przelewem kojarzą tylko banki, dlatego dość nieufnie podchodzą do rozwiązań internetowych. Wynika to przede wszystkim ze strachu przed oszustwem i w konsekwencji utratą swoich pieniędzy. Jednak, czy naprawdę przesyłanie środków za pomocą Internetu jest niebezpieczne? Uspokajamy, ponieważ firmy online realizujące transfery zagraniczne są kontrolowane przez takie same organy i instytucje co banki. Ponadto, firmy te stosują nowoczesne metody szyfrowania przelewów przechowując wszelkie wrażliwe dane i informacje na zabezpieczonych serwerach. Transakcje przez Internet każdorazowo poddaje się szyfrowaniu za pomocą protokołu SSL. Oprócz tego, począwszy od 2019 weszła w życie unijna dyrektywa, która zapoczątkowała konieczność uruchomienia dodatkowych form uwierzytelnienia płatności.

Pamiętajmy o dokładnej analizie dostępnym ofert i sprawdzajmy, czy wybrany przez nas pośrednik stosuje wysokie normy bezpieczeństwa oraz posiada stosowne certyfikaty. Każdą operację płatniczą przeprowadzajmy ostrożnie i bez pośpiechu. Jak nie paść ofiarą oszustwa?

  1. Przede wszystkim czujność! Sprawdzaj dane przelewów,
  2. Używaj wyłącznie bezpiecznych połączeń.
  3. Rób przelewy przez sprawdzone serwisy.
  4. Po każdej transakcji zweryfikuj rachunek.

Natychmiastowy transfer? Tylko z Klik-24

Jeśli zależy Ci na szybkich transferach to koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Klik-24. Specjalizuje się ona w przekazach Polska - Wielka Brytania, a swoją działalność prowadzi już od 2013 roku. Jest to regulowana instytucja płatnicza, która gwarantuje ochronę Twoich danych osobowych oraz Twoich pieniędzy. Lata obecności na rynku finansowym sprawiły, że doskonale wie, czego oczekują klienci. Klik-24 działa w oparciu o lokalne konta bankowe - polskie oraz brytyjskie. Dzięki temu środki przesyłane są na zasadzie wykonania dwóch przelewów krajowych zamiast jednego międzynarodowego. Pozwala to na skrócenie czasu realizacji transferu oraz znaczne zmniejszenie opłat.

Przelew możemy wykonać w dwóch wariantach - standardowym oraz natychmiastowym. Opcja standard nie wiąże się z żadną opłatą za przekaz, a środki dotrą na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy w max. 2 dni robocze. Czas realizacji transakcji w trybie natychmiastowym wynosi max. 1 dzień roboczy, a opłata to zaledwie 9,99 zł. W serwisie internetowym firmy możesz na bieżąco obserwować kursy walut, dzięki czemu wiesz od razu ile pieniędzy otrzyma Twój odbiorca.

Jak wykonać transfer z Klik-24? Cały proces jest bardzo prosty i zajmuje dosłownie kilka minut. Po pierwsze należy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie internetowej firmy. Gdy utworzysz już swoje konto klienta, możesz zlecić przelew wypełniając odpowiedni formularz. Następnie opłać swoje zlecenie. Po otrzymaniu środków przekaz zostanie zrealizowany. To wszystko! Zacznij oszczędzać swój czas i pieniądze z Klik-24. Zapraszamy do współpracy.

Inne artykuły