Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

14 mar 2024

Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii?

Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii?

Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii? Przelewy międzynarodowe przeważnie kojarzone są z wysokimi opłatami oraz długim czasem realizacji. Dlatego, gdy tylko potrzebujemy wykonać przekaz finansowy na konto brytyjskie, pojawia się wiele pytań odnośnie najlepszej opcji wykonania transferu. W ostatnich latach, na rynku finansowym pojawiło się kilka rozwiązań w tym zakresie. Warto się z nimi zapoznać i wybrać sposób, który spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym przedstawimy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne sposoby na transakcje do UK.

Spis treści
Tradycyjne sposoby
Przelew online - opłaty i czas
E-portfele i platformy internetowe
Przekaz z Klik-24, czyli prosto, szybko i korzystnie!

Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii?

Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii? Zastanawiałeś/aś się kiedykolwiek, w jaki sposób można zrealizować przelew zagraniczny inaczej, niż przez bank? Patrząc na koszty transferowe związane z tego typu operacją finansową w placówce bankowej, czy pocztowej można się rozczarować. Dodatkowo czas finalizacji transakcji pozostawia wiele do życzenia. Jednak, co jeśli istnieją korzystniejsze alternatywy w tym zakresie? Nie warto zamykać się na nowoczesne rozwiązania, skoro mogą one pomóc zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Bez względu na systematyczność wykonywanych przez Ciebie przekazów do UK, dobrze jest poszukać sposobu, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Dowiedz się już teraz, jak wysłać kasę z Polski do UK i nie stracić!

Tradycyjne sposoby

Najpowszechniejszym i najbardziej znanym sposobem na transfery pieniężne do Wielkiej Brytanii jest udanie się do placówki bankowej. Z jednej strony banki kojarzą się z bezpieczeństwem, ale z drugiej strony musimy zwrócić uwagę na to, że za samo zrealizowanie transakcji w banku sporo zapłacimy. Finalna opłata może wzrosnąć wraz z kwotą przekazu. Co to oznacza? Im większą sumę pieniędzy chcemy przesłać, tym większy będzie koszt całej operacji finansowej. Dodatkowo, instytucje bankowe proponują zazwyczaj niekorzystny kurs wymiany walut różniący się nawet o 10% od średniego rynkowego kursu. W rezultacie, Twój odbiorca otrzyma znacznie mniejszą kwotę, niż planowałeś/aś. Banki w procesie realizacji przelewów zagranicznych korzystają z pomocy dodatkowych pośredników, tzw. bank korespondent. Może on pobrać dodatkową prowizję, za wykonanie usługi. Sprowadza się do tego, że wysłanie pieniężny za granicę może nas kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Przekaz pocztowy

Do tradycyjnych metod przekazu do UK należy również wysyłka gotówki za pośrednictwem poczty. Aby tego dokonać, musimy najpierw udać się do najbliższej placówki i tam wypełnić odpowiedni dokument, podać dane osoby, do której trafić ma przelew, a następnie wpłacić wyznaczoną kwotę pieniędzy. Niestety, w tym przypadku również opłaty, jak i czas realizacji mogą okazać się mało satysfakcjonujące. Pośrednictwo poczty w realizacji przelewu zagranicznego niesie za sobą dodatkowe opłaty za usługę. Wysokość opłaty za transfer zagraniczny wynosi aż 23 zł, a dodatkowo pobierany jest 1% od jego wartości. Termin realizacji wynosi zazwyczaj 2-3 dni robocze.

Podsumowując, jeśli nie chcesz tracić czasu i pieniędzy wykonując przekaz pieniężny do Anglii, najlepiej poważnie zastanowić się nad tym, czy aby na pewno chcesz zlecić przelew w banku, czy na poczcie. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź na jakiej zasadzie możesz wysłać środki przez Internet i porównaj oferty.

Przelew online - opłaty i czas

Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii? Czy warto zlecić przelew online?

Jak przesłać pieniądze do Wielkiej Brytanii? Jeśli w dalszym ciągu towarzysz Ci to pytania, oznacza to że nadal nie wiesz, który sposób może być odpowiedni. Większość ludzi kojarzy przelewy międzynarodowe nie tylko z wysokimi opłatami transferowymi, długim czasem oczekiwania, ale także skomplikowaną procedurą, która wiąże się z wieloma formalnościami i męczącą biurokracją. Spokojnie! Czy wiesz, że wcale nie musi tak być? W ostatnim czasie pojawiły się sposoby internetowe, których oferty są bardzo konkurencyjne względem placówek bankowych czy pocztowych. Firmy specjalizujące się w przelewach Polska – Anglia ułatwiają wykonywanie transakcji bez wysokich prowizji i ukrytych kosztów. W dodatku, czas w jakim Twój przekaz zostanie zrealizowany wynosi zazwyczaj max. 3 dni robocze.

E-portfele i platformy internetowe

Wśród ciekawych rozwiązań internetowych, należy wspomnieć o e-portfelach i platformach internetowych, które zajmują się przesyłaniem pieniędzy za granicę. Jeśli potrzebujesz, aby środki znalazły się na koncie odbiorcy w krótkim czasie, jednocześnie nie narażając Cię na wysokie koszty, to oferty tych pośredników powinny sprostać Twoim oczekiwaniom.

Portfele elektroniczne, inaczej nazywane e-portfele to współczesna alternatywa dla tradycyjnego portfela. Za jego pomocą możemy dokonywać różnych operacji – wpłaty, wypłaty, przelewy. Czas przekazu pieniędzy za ich pośrednictwem wynosi od 1 do 3 dni roboczych. Opłaty zależą od konkretnego usługodawcy. W przypadku płatności walutowych musimy liczyć się z dodatkową prowizją.

Nieco inaczej działają firmy online, które udostępniają swoim klientom platformy, za pośrednictwem których mogą oni zlecać przelewy. Firmy te oferują korzystny czas realizacji przelewu – 1-2 dni robocze. Plusem jest to, że zazwyczaj na ich stronach internetowych można na bieżąco śledzić kursy wymiany walut. Brak dodatkowych pośredników i brak ukrytych kosztów, a dodatkowo jasne i przejrzyste zasady zlecenia.

Przekaz z Klik-24, czyli prosto, szybko i korzystnie!

Poszukujesz wygodnej, korzystnej i bezpiecznej opcji przekazywania środków na Wyspy Brytyjskie? W takim razie oferta firmy Klik-24 jest stworzona właśnie dla Ciebie! Dzięki niej możesz zlecać przelewy po najkorzystniejszych warunkach. Oprócz tego otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa oraz stałej opłaty za transfer.

Przelew standard jest zawsze darmowy, a czas jego finalizacji wynosi maksymalnie 2 dni robocze. W ofercie firmy znajduje się również opcja express, dzięki której Twój odbiorca otrzyma środki w czasie 1 dnia roboczego, a koszt takiej usługi wynosi zaledwie 9,99 zł. Wykonanie transferu jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy założyć bezpłatne konto w serwisie internetowym firmy i zlecić przekaz. Proces rejestracji jest intuicyjny i nie zajmuje więcej niż kilka minut.

Z firmą Klik-24 wszystko jest możliwe! Jej pracownicy doskonale zdają sobie sprawę, jak istotne są obecnie korzystne transakcje poza granice naszego kraju, dlatego dokładają wszelkich starań, aby klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z jakości świadczonych przez nich usług. Nie zwlekaj i sprawdź już teraz!

Inne artykuły