Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przekaz pieniężny do Anglii

Przekaz pieniężny do Anglii

Przekaz pieniężny do Anglii wiąże się najczęściej ze wsparciem dla bliskich, którzy wyjechali tam do pracy. Wiele osób w Polsce wspiera też finansowo członków rodziny, którzy na stałe przenieśli się do UK. Oczywiście mogą być i inne powody zlecania takich przelewów, związane z różnymi zobowiązaniami. Wybierając sposób przekazania pieniędzy trzeba koniecznie patrzeć na czas i koszt realizacji transferu oraz to czy dany pośrednik gwarantuje bezpieczeństwo całej transakcji. Polecamy wybór Klik-24.

Spis treści
W jakim celu dokonuje się takich transakcji?
Na co patrzeć przy wyborze pośrednika?
Termin realizacji
Koszty
Kwestia bezpieczeństwa
Oferta Klik-24

Kiedy może zajść potrzeba dokonania przekazu pieniężnego do Anglii?

Z możliwości przekazu pieniężnego do Anglii bardzo często korzystają osoby, których przyjaciele lub członkowie rodziny wyjechali do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych. Jest to popularna praktyka i niektórzy udają się tam tylko tymczasowo, inni pozostają na dłużej, a niektórzy decydują się tam nawet pozostać. Bez względu na sytuację może zachodzić potrzeba, żeby ludzie będący na obczyźnie otrzymali wsparcie finansowe od bliskich z kraju. Oczywiście obecnie takie przelewy mogą się również wiązać z regulowaniem różnych zobowiązań, choćby za zakupy. Powszechny dostęp do Internetu na tyle ułatwił międzynarodowe transakcje, że nikogo nie dziwi już kupowanie czegoś z Anglii, a zapłata może się odbywać właśnie w formie przelewu.

Wsparcie dla bliskich

W bardzo wielu polskich rodzinach występują przypadki osób wyjeżdzających za pracą poza granice kraju, a Anglia jest tutaj jednym z czołowych kierunków. Takich ludzi zachęca wizja lepszych zarobków i większej liczby zleceń, choćby w budownictwie czy innych zawodach, szczególnie tych o charakterze technicznym. Zwykle takie wyjazdy trwają przynajmniej kilka miesięcy, a czasem i dłużej. Choć wyjeżdża się z myślą o zarobku, to przy wielu kontraktach większość pieniędzy jest wypłacanych na koniec, a emigranci potrzebują w międzyczasie środków na życie, które przesyła im rodzina z kraju. Zdarzają się i przypadki, iż wyjeżdżający po jakimś czasie sprowadzają na miejsce najbliższych, na stałe osiedlając się w Wielkiej Brytanii. I w takim przypadku przytrafić się mogą pilne sytuacje, w których osoby żyjące za granicą mogą potrzebować wsparcia finansowego. Z tego względu właśnie takie jest najczęstsze podłoże przelewów z Polski do Anglii.

Płacenie za zakupy

Przy aktualnych możliwościach przyzwyczajamy się już do tego, iż bariery pomiędzy krajami są coraz bardziej zatarte, choćby jeśli chodzi o sprzedaż różnych rzeczy. Przy okazji aukcji czy prywatnych ogłoszeń często można znaleźć jakieś niedostępne w Polsce produkty właśnie w Anglii, a płatność za nie niekoniecznie musi się odbywać poprzez specjalne portale, gdyż zobowiązania bywają i regulowane zwykłymi przelewami. To także może być zatem powodem konieczności wysłania pieniędzy z Polski do Anglii.

Na co uważać, wykonując przekaz pieniężny do Anglii?

Przekaz pieniężny do Anglii może być wykonany na kilka sposobów, bezpośrednio przez bank czy z pomocą specjalizującym się w tym firm. Najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem stały się jednak platformy online. Przy wyborze pośrednika patrz na to, za jaki czas środki trafią do odbiorcy i ile z początkowej sumy pochłoną koszty jawne oraz ukryte. W poszukiwaniu najatrakcyjniejszych warunków nie zapominaj również o tym, żeby wybierać oferty od sprawdzonych i zweryfikowanych podmiotów, przestrzegających odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do wybrania Klik-24, gdyż oferujemy szybkie, tanie i bezpieczne przekazy.

Most w Londynie

Czas dostarczenia środków

Obecnie przyzwyczailiśmy się już, że wszystko odbywa się szybko i chcemy żeby nie inaczej było przy przelewaniu pieniędzy, nawet poza granice kraju. Niestety jest to problematyczne, gdy chce się dokonać takiego transferu w swoim banku. Podczas gdy w kraju można swobodnie zlecić transfer, a pieniądze są u odbiorcy następnego czy nawet tego samego dnia, to procedury przy przelewach zagranicznych są w tych instytucjach bardziej rozbudowane, przez co cała operacja przeciąga się aż na kilka dni. To spory problem, bo odbiorca długo czeka na środki, a nadawca z czasem może się denerwować czy przypadkiem nie pomylił danych. Na tym tle lepiej wypadają firmy zajmujące się transferami oraz platformy online, gdzie można liczyć na naprawdę krótki czas realizacji.

Opłaty

Kolejną nie mniej ważną kwestią jest to ile będzie kosztować taka transakcja. W interesie wysyłającego leży to, żeby opłat było jak najmniej, bo więcej pieniędzy trafia wtedy realnie do adresata. Podstawą są jawne, zadeklarowane opłaty za transakcję. Występują one w bankach i u dużej liczby pośredników, którzy proponują szybkie przekazanie środków, lecz za wyższą stawkę. Dodatkowo bardzo uważaj na koszty ukryte w kursie wymiany waluty. Nawet z pozoru drobne zmiany w tym parametrze znacząco wpływają na sumę, która zostaje docelowo przelana. Część instytucji celowo zawyża kurs funta, przez co dodatkowa pula pieniędzy zostaje u pośrednika, a uszczuplona zostaje ta trafiająca rzeczywiście na konto w Anglii.

Bezpieczeństwo

W poszukiwaniu atrakcyjnych warunków nie można zapominać o rozsądnym wybieraniu pośredników. Niestety zdarzają się przypadki firm, które oszukują swoich klientów, wyłudzając od nich pieniądze. Przez zaakceptowaniem danej oferty i przelaniem jakichkolwiek środków, upewnij się zatem czy dany podmiot jest wiarygodny i czy istnieją już jakieś opinie od innych użytkowników, które potwierdzałyby, że przekazy pieniężne z Polski do UK przebiegają bez żadnych problemów. Najlepiej jeśli pośrednik przestrzega stosownych przepisów instytucji finansowych, gdyż to będzie prawdziwą gwarancją bezpieczeństwa przelewu. Tak będzie, gdy skorzystasz z Klik-24, ponieważ odpowiadamy standardom zwykłych banków komercyjnych, działając na podstawie regulacji wydanych przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych.

Wybierz Klik-24

Jeśli chcesz w szybki i prosty sposób zrobić przelew do Anglii wybierz Klik-24. Po zarejestrowaniu się możesz bez problemu przelewać pieniądze, działając w pełni online. Wymagamy przy tym minimum formalności i w kontekście danych będziesz potrzebować 8-cyfrowego numeru konta (account number) oraz 6-cyfrowego kodu banku (sort code) używanego podczas przelewów lokalnych w UK. W banku natomiast pracownicy oczekiwaliby od Ciebie IBAN oraz kodu SWITF/BIC. Ze znalezieniem lub wygenerowaniem tego drugiego bywa problem, szczególnie przy nowych bankach, a ewentualne błędy w podaniu tych danych skutkują późniejszym powrotem wysłanych środków na konto nadawcy. W Klik-24 wychodzimy zatem naprzeciw klientom i znacząco ułatwiamy cały proces. Schemat działania opiera się w tym przypadku na dwóch przelewach krajowych, a nie bezpośrednim zagranicznym. Dzięki czemu pieniądze są transferowane szybciej i zajmuje to od kilku godzin do maksymalnie dwóch dni roboczych, w zależności od rodzaju przelewu jaki wybierzesz. Za przelew standard nie ma też żadnej opłaty podstawowej, a kurs wymiany jest bliski rynkowemu i zobaczysz go od razu po wejściu na stronę. Przekazy pieniężne z Polski do Anglii wynikają najczęściej ze wsparcia finansowego bliskich lub regulowania zobowiązań, przede wszystkim za zakupy. Wysyłając środki chcesz, żeby dotarły one do odbiorcy szybko i wolisz oczywiście uniknąć dużych kosztów pośrednich. Jeżeli zależy Ci na atrakcyjnych warunkach, to zachęcamy do wykonywania takich transferów z Klik-24.

Inne artykuły