Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

05 sty 2024

Wyślij pieniądze z UK do Polski bez opłat

Wyślij pieniądze z UK do Polski bez opłat

Wyślij pieniądze z UK do Polski bez opłat i zapomnij o wysokich kosztach przelewu zagranicznego. Myślisz, że nieodłączną częścią transferu międzynarodowego jest spory wydatek finansowy? Nie dziś! Wybór odpowiedniej metody przekazu pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze. Dokładna analiza dostępnych ofert jest kluczem do sukcesu. Najwyższy czas, aby zacząć korzystać z innowacyjnych rozwiązań w zakresie przesyłania funtów do Polski, dzięki którym przestaniesz przepłacać. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym pokażemy Ci, jak to zrobić!

Spis treści 
Jak uniknąć wysokich opłat?
Uważaj na wysokie spready walutowe!
Bezpieczeństwo przekazu zagranicznego
Jak i gdzie najtaniej zlecić przelew z Anglii do Polski?

Wyślij pieniądze z UK do Polski bez opłat

Wyślij pieniądze z UK do Polski bez opłat za pomocą Internetu. Czy wiesz, że w ostatnich latach branża finansowa bardzo się rozwinęła w zakresie płatności zagranicznych? Swoboda przemieszczania się po świecie niesie za sobą potrzebę bezproblemowych transakcji zagranicznych. Wielu ludzi nieustannie decyduje się na emigrację zarobkową na Wyspy Brytyjskie, z nadzieją na lepsze zarobki, warunki życia lub szanse na rozwój osobisty. Jednak, wyjazd wcale nie oznacza pozbycia się zobowiązań finansowych w ojczyźnie. Być może pozostała tam Twoja rodzina i bliscy? Chcesz wspomóc ich finansowo, ale nie wiesz jak najlepiej przekazać pieniądze? Potrzebujesz spłacać raty kredytu, a może przesyłać alimenty? Bez względu na powód transferu, warto skorzystać z korzystnych możliwości. Sprawdźmy, gdzie najlepiej zlecić przelew do Polski z Anglii i na co zwrócić uwagę!

Jak uniknąć wysokich opłat?

Nikt nie lubi przepłacać, a tym bardzie gdy w grę wchodzą przekazy pieniężne. Zanim zdecydujemy się na konkretnego pośrednika, za pomocą którego wykonamy transfer środków z UK, warto przeanalizować dostępne oferty pod kątem kilku elementów, które są bardzo istotne, jeśli nie chcemy narazić się na wysokie opłaty. Oto one:

 • Cena za zlecenie usługi - każdy z pośredników posiada swój indywidualny cennik.
 • Udział dodatkowych pośredników - w operacji finansowej mogą wystąpić dodatkowe podmioty, a każdy z nich może zażądać prowizji od wykonanej usługi.
 • Rodzaj sieci przelewu - w zależności od tego, czy transakcja zostanie zrealizowana w systemie SEPA czy SWIFT opłata będzie się różnić.
 • Kurs wymiany walut - atrakcyjne warunki przewalutowania się bardzo istotne.
 • Wysokość spreadu walutowego - im wyższa jego wartość, tym więcej pieniędzy stracimy.
 • Tryb księgowania wpłaty - tryb standardowy lub express (opcja express wiąże się zazwyczaj z dodatkową opłatą).
 • Wysokość przesyłanej kwoty - niektórzy pośrednicy pobierają opłaty w zależności od wysokości przesyłanej kwoty, czyli im więcej pieniędzy będziemy chcieli przekazać, tym droższy będzie transfer.

Uważaj na wysokie spready walutowe!

Wysokość spreadu walutowego jest ustalana indywidualnie przez usługodawcę, dlatego w zależności od wyboru pośrednika, może się ona znacząco różnić. Im jego wartość jest niższa, tym lepiej dla nas. Czym jednak jest spread walutowy? Jest to różnica między ceną kupna a ceną sprzedaży pary walutowej. Stanowi jedną z podstawowych miar kosztów transakcyjnych podczas przekazu zagranicznego. Jego wysoka wartość sprawia, że wykonywana operacja finansowa nie będzie dla nas opłacalna. Największego zysku upatrują na tym banki oraz kantory, dlatego w tych miejscach spotkamy się z mało korzystnym przewalutowaniem. Różnica od kursu rynkowego może wynieść od 6% do nawet 10%. Finalnie doprowadzi to do tego, że my będziemy dużo stratni, a nasz odbiorca otrzyma mniejszą sumę pieniędzy, niż zakładaliśmy. Chyba nikt nie lubi takich niespodzianek, dlatego warto zwrócić uwagę na ten aspekt, gdy zdecydujemy się na transfer gotówki za granicę.

Wyślij pieniądze z UK do Polski bez opłat i bezpiecznie

Wyślij pieniądze z UK do Polski bez opłat i bezpiecznie

Wyślij pieniądze z UK do Polski bez opłat, ale pamiętaj aby upewnić się wcześniej, że Twoje pieniądze oraz dane osobowe są odpowiednio zabezpieczone. Bezpieczne przelewy powinny być priorytetowe dla każdej osoby, która potrzebuje przekazywać pieniądze pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. Wykonując przekaz zagraniczny musimy być ostrożni i dokładnie przeanalizować dostępne oferty pod kątem zabezpieczenia przesyłanych przez nas środków. Stosując się do kilku zasad, zmniejszymy ryzyko wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości.

 • Upewnij się, że wybrany bank lub firma to zaufane i renomowane miejsce. W tym celu, sprawdź opinie innych klientów oraz porównaj opłaty i kursy wymiany walut.
 • Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie instytucja płatnicza jest regulowana przez odpowiedni organ nadzoru finansowego.
 • Przed dokonaniem transferu, upewnij się że posiadasz poprawne informacje odnośnie swojego odbiory, takie jak numer konta bankowego, nazwa i adres odbiorcy.
 • Dokonując przekazu online, zwróć uwagę na to, czy używasz zabezpieczonej i zaktualizowanej przeglądarki internetowej. Upewnij się, że korzystasz z bezpiecznego połączenia internetowego (https), a komputer lub urządzenie mobilne jest zaktualizowane i zabezpieczone oprogramowaniem antywirusowym.
 • Nie korzystaj z publicznych komputerów do dokonywania transakcji finansowych.
 • Nie klikaj w podejrzane linki ani nie odpowiadaj na e-maile czy wiadomości od nieznanych źródeł, które prosiłyby o podanie poufnych informacji finansowych.
 • Upewnij się, że przeczytałeś i zrozumiałeś wszystkie informacje dotyczące transakcji przed jej zatwierdzeniem.

Jak i gdzie najtaniej zlecić przelew z Anglii do Polski?

Najtańszy przelew z Wielkiej Brytanii do Polski wykonamy za pomocą Internetu. W sieci pojawia się coraz więcej firm, które oferują usługi przekazów międzynarodowych. Jednym z liderów jest firma Klik-24. Jest to platforma online specjalizująca się w transferach UK - Polska. Swoją działalność prowadzi ona nieustająco od 2013 roku. Lata obecności na rynku finansowym sprawiły, że doskonale zna i rozumie oczekiwania osób, które potrzebują przekazywać pieniądze pomiędzy tymi dwoma krajami. Klik-24 jest rzetelną instytucją płatniczą, którą posiada niezbędne licencje oraz podlega pod autoryzację nadrzędnych organów kontrolnych, jak KNF, czy FCA. Otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa transferu oraz swoich danych osobowych. Do przeprowadzania transakcji wykorzystywane jest bezpieczne połączenie z użyciem certyfikatów SSL. Dodatkowo korzystając z jej usług, możesz liczyć na atrakcyjne warunki przewalutowania GBP/PLN, a także nie musisz obawiać się wystąpienia ukrytych kosztów.

Wystarczy, że dokonasz bezpłatnej rejestracji na stronie internetowej firmy. Po założeniu swojego konta klienta, będziesz mógł/a bez żadnych przeszkód zlecić przelew. Do wyboru masz dwa warianty: standard oraz express. Tryb standard jest zawsze darmowy, a czas realizacji transakcji to maksymalnie 2 dni robocze. Opcja express to koszt 1,99 GBP, a środki znajdą się u Twojego odbiorcy w czasie zaledwie 24h roboczych. Wszystko odbywa się bardzo szybko i na prostych zasadach oraz bez zbędnych formalności. Jeśli zależy Ci na Twoich finansach oraz czasie to zapraszamy do współpracy. Zobacz jak przyjemne mogą być przekazy zagraniczne!

Inne artykuły