Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelew na konto angielskie – niezbędne informacje

Przelew na konto angielskie – niezbędne informacje

Zlecając przelew na angielskie konto lub do innych krajów Zjednoczonego Królestwa, należy się dobrze przygotować. Mówiąc bardziej dokładnie musimy zgromadzić pewne informacje, które będzie trzeba wpisać w formularzu przelewu. Podstawą są oczywiście szczegółowe dane odbiorcy. Zadbanie o ich poprawność jest sprawą kluczową. Jakiekolwiek, nawet drobne nieprawidłowości mogą spowodować cofnięcie przelewu lub dotarcie pieniędzy do odbiorcy ze sporym opóźnieniem. Należy również pamiętać o prawidłowym numerze konta w formacie IBAN, czy też kodzie SWIFT.

Spis treści
Dlaczego prawidłowe dane są tak ważne?
Co warto wiedzieć o numerze IBAN?
Co warto wiedzieć o kodzie BIC/SWIFT?
Alternatywy dla bankowych przelewów
Dlaczego platformy online są godne polecenia?
Szybkie i bezpieczne przekazy

Przelew na angielskie konto – dlaczego prawidłowe dane odbiorcy są takie ważne? 

Wiadomo nie od dziś, że aby zlecić przelew na konto angielskie musimy podać więcej informacji niż przy przelewie krajowym. Szczególnie w instytucjach bankowych należy podać dodatkowe informacje dotyczące odbiorcy i jego banku. Pamiętaj, takie transakcje odbywają się między bankami w dwóch różnych krajach. W każdym z nich obowiązuje inny system numeracji kont bankowych. Numer konta nie jest podawany w standardowym formacie lokalnym tylko przy zastosowaniu międzynarodowego numeru konta w formacie IBAN. W związku z tym czas ich trwania jest dłuższy, a koszty są znacznie wyższe. 

Jak zrobić przelew do Anglii? Podstawową sprawą jest oczywiście podanie wpłacanej kwoty. Należy jednak dobrze ją przeliczyć, aby upewnić się, ile pieniędzy trafi do odbiorcy. Każdego dnia kursy walut ulegają zmianie, więc należy dokładnie sprawdzić jaka suma trafi do odbierającego przed przetworzeniem transakcji. Dodatkowo kursy walut oferowane przez banki lub pośredników zwykle różnią się od kursów rynkowych o kilka procent na niekorzyść klienta. Na szczęście na rynku dostępne są również firmy specjalizujące się w szybkich i tanich przelewach, które oferują preferencyjne warunki cenowe. W momencie transakcji dokładnie określają, jaka kwota trafi do odbiorcy, bez zbędnych dodatkowych ukrytych kosztów.

Co jeszcze jest potrzebne, aby zlecić przelew z Polski do Anglii? Bardzo istotne jest podanie prawidłowych danych osoby lub firmy odbierającej wpłatę. Oznacza to, że w polu odbiorcy powinno znajdować się imię i nazwisko lub dokładna nazwa firmy. Oprócz tego konieczne jest podanie adresu odbiorcy razem z kodem pocztowym. Zasady dotyczące wykonywania przelewów zagranicznych są o wiele bardziej rygorystyczne w porównaniu z płatnościami krajowymi. W przypadku transakcji krajowych najważniejszy jest numer konta, by pieniądze trafiły do odbiorcy. Przelewy zagraniczne, w tym również do Anglii są realizowane z wykorzystaniem systemu SWIFT, więc dane odbiorcy muszą w 100% zgadzać się z tymi, które ma on podane we własnym banku. Nieprawidłowe dane mogą spowodować cofnięcie przelewu lub jego opóźnienie w związku z dodatkową weryfikacją podanych informacji.

Co warto wiedzieć o numerze konta IBAN? 

Oczywiście przelew na konto angielskie wiąże się z koniecznością podania rachunku bankowego w specjalnym formacie IBAN. W Polsce określenie takiego rachunku jest bardzo łatwe, ponieważ do tradycyjnego numeru konta wystarczy podać na początku przedrostek PL. Jeśli chodzi o konta angielskie to sam przedrostek nie wystarcza. Rachunki takie są bowiem alfanumeryczne. Ważne jest więc, aby odbiorca podał prawidłowy numer rachunku IBAN. Nieprawidłowy numer konta oznacza opóźnienia lub zwrot środków i poniesienie związanych z tym kosztów.

Co warto wiedzieć o kodzie BIC/SWIFT banku odbiorcy? 

Kolejnym istotnym elementem, o którym należy pamiętać robiąc przelew na konto angielskie jest podanie kodu BIC, który często jest również nazywany kodem SWIFT. Jest to unikalny kod przypisywany do konkretnego banku. Zwykle składa się on z 8 lub 11 liter i cyfr (kody 11-cyfrowe dotyczą konkretnych oddziałów banków). Wystarczy wejść na stronę internetową danej instytucji, aby poznać jej kod. Jeśli chcesz się dowiedziec więcej o BIC-u, możesz przeczytać nasz artykuł: Kod BIC/SWIFT – lista wszystkich banków w Polsce.

Czy można przelać pieniądze z polskiego konta na angielskie poza bankiem?

Aby zrobić przelew na konto angielskie wcale nie trzeba korzystać z międzynarodowych przelewów oferowanych przez banki. Są one nie tylko o wiele droższe, ale przy ich zlecaniu trzeba podawać więcej dokładnych informacji, a czas przetwarzania transakcji jest znacznie dłuższy w porównaniu z przelewami krajowymi. Alternatywą dla takich płatności jest korzystanie z usług firm specjalizujących się w szybkich i niedrogich przelewach międzynarodowych. Do ich grona zalicza się między innymi firma Klik-24. Dzięki takiej firmie, pieniądze można przelać do odbiorcy w krótkim czasie, ponosząc przy tym tylko minimalne koszty. Rozwiązanie to jest idealne szczególnie dla osób wykonujących regularne przelewy. Można bowiem sporo zaoszczędzić.

Darmowe przelewy z Polski do Anglii

Dlaczego firmy oferujące przelew na konto angielskie są godne polecenia? 

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z usług firmy Klik-24. Przede wszystkim oferujemy o wiele korzystniejszy kurs wymiany walut, który tylko nieznacznie różnią się od kursu rynkowego. Dla porównania banki przeliczają waluty po kursie niekorzystnym dla klienta na poziomie 6-8%. Dodatkowo w bankach pobierane są dodatkowe prowizje i ukryte opłaty. Z Klik-24 zlecisz przelew na konto angielskie za darmo. Prowizja jest wliczona w marże na kursie wymiany walut. Koszty są więc dużo niższe. Poza tym specjalizujemy się w przekazach pieniężnych do Anglii i jesteśmy w stanie przelać środki w ciągu kilku godzin do maksymalnie dwóch dni roboczych. Dlaczego przelewy są bezpłatne, a środki księgowane tak szybko?

Cała tajemnica tkwi w zastosowaniu specjalnego systemu opierającego się na przelewach krajowych. Klik-24 posiada własne konta bankowe w Polsce oraz w Anglii. Dzięki temu wystarczy przelać środki z polskiego konta na polski rachunek naszej firmy, a w zamian za to prześlemy daną kwotę przeliczoną na funty ze swojego angielskiego konta na angielskie konto odbiorcy. Przelewy takie są pozbawione wielu formalności oraz wysokich kosztów. Nic więc dziwnego, że usługi Klik-24 cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Szybkie i bezpieczne przekazy bez zbędnych formalności

Korzystanie z usług Klik-24 wiąże się z koniecznością założenia konta w serwisie. Rejestracja oraz prowadzenie konta jest bezpłatne. Wystarczy tylko podać swoje podstawowe dane, aby cieszyć się możliwością szybkiego i bardzo taniego wykonywania transakcji do Anglii. Jeśli jednak przelew na konto angielskie ma obejmować wyższą kwotę (ponad 800 funtów), wówczas konieczne jest przesłanie skanu dokumentu tożsamości w celu zdjęcia górnego limitu wysyłanych kwot

Bardzo ważnym atutem jest tanie i szybkie wykonywanie transakcji z Polski do Anglii. Serwis jest dostępny przez całą dobę, więc można dokonywać wpłat o różnych porach dnia i nocy. Co więcej oferujemy odpowiednie szyfrowanie SSL oraz wiele innych metod zabezpieczania transakcji, więc zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa Twoich danych i środków finansowych. Samo wykonywanie przelewu jest bardzo łatwe i wymaga tylko podania takich informacji, jak sort code oraz numer konta odbiorcy. Oczywiście trzeba też podać podstawowe dane odbiorcy, takie jak imię i nazwisko lub nazwa firmy. Dzięki temu, wyślesz pieniądze prościej jak w swoim banku.

Inne artykuły