Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Wyślij pieniądze z Polski do Anglii

Wyślij pieniądze z Polski do Anglii

Wyślij pieniądze z Polski do Anglii za 0 zł. Czy to możliwe? Odpowedź brzmi: tak. Na rynku finansowym istnieje bardzo dużo praktycznych rozwiązań z zakresu międzynarodowych transferów pieniężnych. Opcji jest bardzo wiele zarówno w bankach, jak i prywatnych firmach. Wybierając najkorzystniejszą ofertę, warto brać pod uwagę nie tylko tempo przelewu, ale również opłaty związane wymianą walut, bankami pośredniczącymi oraz prowizjami.

Spis treści
Standardowe metody nie do końca tanie
Dlaczego opcje internetowe są tańsze?
Systemów płatności internetowych
Kantor online
Jakie są możliwości na rynku?
Zalety firm oferujących przelewy?

Wyślij pieniądze z Polski do Anglii – standardowo i nie do końca tanie rozwiązanie 

Współcześnie wiele osób wyjeżdża do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których emigranci potrzebują dodatkowych pieniędzy od swoich rodzin w Polsce. Zwykle ma to miejsce w pierwszych miesiącach pracy na terenie Zjednoczonego Królestwa. Niezależnie od przyczyn, wiele osób interesuje się możliwością wysłania pieniędzy z Polski  do Anglii w sposób szybki, sprawny i niedrogi. Jeśli na co dzień nie mamy do czynienia z firmami specjalizującymi się w niedrogich przelewach do Anglii, to po prostu nie mamy pojęcia o ich istnieniu. W związku z tym najczęściej wybieramy coś co jest nam dobrze znane, korzystając z usług banków w trybie stacjonarnym lub internetowym. Nic w tym dziwnego. Przelew bankowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów przekazywania pieniędzy, otrzymywania wynagrodzenia czy też opłacania faktur, rachunków, itp. Co prawda przelewy krajowe są najczęściej darmowe lub pobierana jest za nie drobna opłata. W przypadku wysyłania pieniędzy do UK mamy do czynienia z transakcją międzynarodową SWIFT, obarczoną dodatkowymi kosztami. W naszym artykule "jak wysłać pieniądze z Polski do Anglii przez bank", przedstawiliśmy więcej informacji w temacie płatoności bankowych. Podsumowując, średnio opłata za taki przelew sięga kwoty od 50 zł, a czas oczekiwania na jego zaksięgowanie to nawet 5 dni roboczych. Oprócz tego należy liczyć się z dodatkowym kosztem związanym z niekorzystnym kursem wymiany różniącym się o 6-8% od kursu rynkowego. Prowizje międzynarodowych banków za przelewy przychodzące to kolejne wydatki takiego przelewu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak najtaniej przesłać pieniądze z Anglii do Polski?

Dlaczego opcje internetowe są tańsze od stacjonarnych? 

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z bankami, kantorami czy też firmami specjalizującymi się w przelewach międzynarodowych, usługi tego typu świadczone w Internecie są zwykle tańsze w porównaniu z takimi samymi usługami oferowanymi przez firmy i instytucje działające w trybie stacjonarnym. W Internecie nie trzeba martwić się kosztami obsługi placówki, takimi jak czynsz, rachunki za prąd, itp. Koszty operacyjne są więc zwykle niższe niż w firmach stacjonarnych, a to z kolei przekłada się na niższy koszt całkowity przelewu. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić, wyślij pieniądze z Polski do Anglii korzystając z rozwiązań on-line.

Płatności internetowe w systemie PayPal 

Jednym z popularniejszych systemów płatności internetowych jest PayPal. Zapewnia on wysoki poziom bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji. Opcja ta cieszy się dużą popularnością wśród sklepów internetowych. Co prawda transfery w obrębie Polski są darmowe, jednak wysłanie środków do Anglii wiąże się z koniecznością opłacenia prowizji za przeliczenie walut oraz poniesienia opłaty za samo wykonanie przelewu. Oczywiście w porównaniu z bankami, opłaty w systemie PayPal są dużo mniejsze. Warto jednak zapoznać się z innymi, jeszcze tańszymi rozwiązaniami dostępnymi w Internecie.

Internetowe kantory wymiany walut 

Wspomniany wyżej PayPal to nie jedyna opcja wysłania przelewu z Polski do Anglii. Opłaca się pamiętać, że na rynku działa wiele innych firm, które oferują bardziej przystępne ceny takich transakcji. Do grupy firm oferujących tanie przelewy do UK z pewnością można zaliczyć kantory wymiany walut on-line. W porównaniu do banków, czy też firm, takich jak PayPal kantory on-line mają zwykle o niebo lepszy kurs na korzyść dla klienta. Aby zostać klientem w takim internetowym serwisie, należy założyć konto i zlecić transakcję. Wiele kantorów zrzesza prywatnych klientów oraz różne firmy. Wystarczy tylko wystawić ofertę wymiany złotówek na funty, a następnie poczekać na oferty. Po dokonaniu wymiany, pieniądze można wpłacić na wskazane konto bankowe. Może to być polski rachunek walutowy (wówczas przelew jest darmowy) lub konto angielskie, jednak w takim przypadku ponosimy opłaty związane z przelewem na zagraniczne konto. Oszczędzamy więc jedynie na kursie wymiany. Wadą jest również czas obsługi platformy i oczekiwanie na pojawienie się ofert. Jeśli komuś zależy na błyskawicznej wpłacie to osoba taka powinna poszukać innego rozwiązania.

Darmowe przelewy do Anglii

Jakie są dostępne opcje jeśli chodzi o wysyłane pieniędzy z Polski do Anglii 

Poniżej przedstawione zostały różne opcje wysyłania pieniędzy z Polski do odbiorców w Anglii. Warto przeanalizować je wszystkie dokładnie, aby dowiedzieć się, który typ oferty jest najkorzystniejszy:

  • Międzynarodowa transakcja bankowa SWIFT. Opcja ta jest najpopularniejsza, ale jednocześnie najdroższa. Korzystną sprawą jest natomiast bezpieczeństwo transakcji. Banki są bowiem instytucjami finansowymi godnymi zaufania. Wadą jest oczywiście wysoka opłata za przelew i niekorzystny kurs wymiany walut.
  • Portfele internetowe typu PayPal. Oferty tych firm są dobrym pomysłem, szczególnie w przypadku robienia zakupów przez Internet i dokonywania płatności krajowych. Jeśli chodzi o przelewy zagraniczne to oferta wiąże się z pewnymi kosztami, które klient może poznać dopiero przed dokonaniem transakcji. Są one jednak niższe w porównaniu z kosztami bankowymi.
  • Internetowe kantory wymiany walut. Firmy takie zwykle pozwalają tylko na wymianę walut, a przelewy zagraniczne są obarczone dodatkowymi kosztami. Nie trzeba się jednak martwić niekorzystnym kursem wymiany.
  • Specjalne platformy oferujące tanie przelewy do UK. Na rynku działają różne firmy, takie jak na przykład Klik-24, które specjalizują się w szybkich i niedrogich transakcjach międzynarodowych. Nowoczesny system opierający się na dwóch przelewach krajowych zamiast jednego zagranicznego, pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na wpłatach. Wyślij pieniądze z Polski do Anglii korzystając z tej metody, aby przekonać się o jej szybkości i niskiej cenie.

Wyślij pieniądze z Polski do Anglii [Za 0 Zł!] z Klik-24

Przede wszystkim Klik-24 oferuje atrakcyjny kurs wymiany. Poza tym klient zwolniony jest z opłat za przelew standard, pieniądze wyślesz zupelnie za darmo! Całkowity koszt transakcji wliczony jest w marże na wymianie z PLN na GBP. Sekretem całej operacji jest korzystanie tylko i wyłącznie z rachunków lokalnych.  

Jak to działa?

1. Klient opłaca zlecenie ze swojego polskiego konta na polskie konto Klik-24, 
2. Klik-24 wypłaca pieniądze ze swojego angielskiego konta na angielskie konto odbiorcy. 

Dzięki dwóm przelewom krajowym, zamiast jednego międzynarodowego możliwe jest całkowite uniknięcie dodatkowych opłat za przelewy zagraniczne. Oprócz tego czas trwania transakcji to maksymalnie dwa dni robocze, a w przypadku przelewów wewnętrznych, przekazanie środków trwa zazwyczaj jedynie kilka godzin. W porównaniu z innymi, standardowymi systemami i usługami, rozwiązanie wprowadzone przez Klik-24 jest o wiele bardziej opłacalne, w szcegołności przy transakcjach na większe kwoty. Sprawdzenie oferty jest dziecinnie proste – wystarczy przejść na stronę główną Klik-24 i wszystko ocenić w kalkulatorze. Następnie, aby zostać klientem Klik-24 i móc zlecać przelewy, pozostaje już tylko założyć konto w serwisie.

Inne artykuły