Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

27 lut 2023

Przelewy z Polski do UK

Przelewy z Polski do UK

Jeśli poszukujesz rozwiązania, które umożliwia szybkie, a zarazem bezpieczne przelewy z Polski do UK to jesteś w odpowiednim miejscu. Wykonanie takiej transakcji jest niezwykle proste. Sprowadza się ono do przesłania pieniędzy z krajowego numeru rachunku, na konto bankowe w innym państwie. W dzisiejszym artykule przedstawimy różnice w dwóch głównych metodach, wybieranych przez Polaków do wykonywania międzynarodowych płatności z Polski do Wielkiej Brytanii. Statystycznie najczęściej wybieramy w tym celu kosztowną ofertę banku lub korzystamy z firm internetowych świadczących usługi transferów pieniężnych. Przekonaj się zatem, która opcja będzie dla Ciebie lepsza i gdzie więcej zyskasz? Zapraszam serdecznie do lektury!

Spis treści
Główne metody transferu gotówki
Zestawienie oferty banków i firm
Instrukcja realizacji przelewu
Bezpieczeństwo przede wszystkim!
Dlaczego wybrać właśnie firmy?
Wybierz najlepsze rozwiązanie!

Przelewy z Polski do UK – Banki, a Firmy

Chcąc zrealizować przelewy z Polski do UK często naszym naturalnym wyborem będzie skorzystanie z oferty banku, w którym mamy założone nasze konto osobiste. Wybór ten wydaje się oczywisty, gdyż prawdopodobnym jest, że nasze pieniądze są ulokowane właśnie tam. Warto już na wstępie zaznaczyć, że jest to rozwiązanie z pewnością droższe i gorsze pod wieloma względami. Na szczęście dostępne są także korzystniejsze metody zagranicznych transferów pieniężnych. Mianowicie chodzi o firmy internetowe, które realizują takie usługi. Jest to z całą pewnością znacznie tańsza, szybsza i bardziej efektywna opcja niż instytucje bankowe.

Jak uniknąć dodatkowych kosztów wykonując przelewy z Polski do UK?

Zapewne każdy z nas zadaje sobie to pytanie, a jest ono szczególnie istotne w kwestii przesyłania środków pieniężnych za granicami naszego kraju. Zgłębiając temat, możemy dostrzec, że zdecydowana większość banków obarcza klientów wysokimi opłatami za realizację przelewów z Polski do UK. Marża transferowa w banku stanowi najbardziej popularny typ opłaty. Innymi słowy jest to zryczałtowana prowizja, którą bank pobiera od każdego zagranicznego przelewu. Może się zdarzyć, że banki obarczą Cię nawet dwukrotną opłatą. Najpierw płacąc bankowi wysyłającemu, a następnie odbierającemu środki za płatność międzynarodową.

Na szczęście istnieją także firmy, które są wyspecjalizowane w usługach przesyłania pieniędzy za granicę. Dodatkowo można znaleźć takie, które nie pobierają żadnych dodatkowych kosztów, jak ma to miejsce w przypadku banków. Całkowity koszt usługi ujęty jest tutaj w marży kursu wymiany, który jest znany jeszcze przed dokonaniem transakcji. Klienci nie muszą się wówczas obawiać o żadne dodatkowe koszty.

Porównanie ofert

Sprawdziliśmy kursy wymiany walut oraz opłaty generowane przez kilka głównych banków w Polsce. Okazało się, że banki zabierają klientom ok. 3-4% wartości całego przelewu. Natomiast podmioty specjalizujące się ściśle w przelewach międzynarodowych mogą kosztować nawet do 60-70% mniej aniżeli ich bankowi konkurenci. W przypadku firm, zdecydowana większość kosztów przelewu z Polski do UK zawarta jest wyłącznie w kursie wymiany waluty. Banki zaś stosują tzw. system warstwowy, który oznacza, iż marża kursu wymiany jest zależna od kwoty przelewu. Jeśli przelewasz mniejsze kwoty to wówczas marża kursu walutowego jest dużo większa. Firmy natomiast mogą zaproponować o wiele lepsze rozwiązania dla klientów, gdyż generują o wiele mniejsze koszty. Przykładowo, zlecając w banku przelew zagraniczny na wartość 5000 funtów, bank może pobrać od nas nawet do kilkuset złotych na poczet poniesionych opłat oraz prowizji. Tak więc, warto lepiej rozważyć alternatywne opcje.

Kontakt z klientem

Następnym aspektem, który należy poruszyć jest kwestia kontaktu z klientem. Chcąc przelać pieniądze z Polski do Anglii w banku, nie zawsze będziemy obsłużeni tak, jak byśmy tego oczekiwali. Wynika to z faktu, iż flagowymi produktami tych instytucji są przecież kredyty hipoteczne, jak i konta oszczędnościowe czy osobiste. Jeżeli miałeś już styczność z wykonywaniem przelewów międzynarodowych za pośrednictwem banków, to zapewne zauważyłeś, że często pracownicy nie mają wystarczającej wiedzy w tym zakresie. Z drugiej strony, zestawiając z bankami firmy posiadające bogate doświadczenie w realizacji usług przelewów zagranicznych, mają znakomitych specjalistów w swojej branży. Gwarantem jest, że firmy te zapewnią Ci komfortowe, bardziej wydajne, a także bezproblemowe usługi.

Osoba stawiająca kroki na schodach

Międzynarodowe przelewy z Polski do UK w 4 prostych krokach!

  • Krok 1 – założenie darmowego konta i weryfikacja tożsamości klienta. Utwórz bezpłatne konto klienta lub zaloguj się, jeśli jesteś już klientem. Następnie przejdziesz proces weryfikacji klienta. Zweryfikowanie danych jest obowiązkiem prawnym dla każdego nowego klienta. Wymóg ten wynika z aktualnych przepisów finansowych. Sprawdzenie klienta ma miejsce tylko raz. Jeśli jesteśmy już klientami danego usługodawcy, ten krok nas nie dotyczy. Większość przeprowadzanych kontroli wykonuje się metodą online. Dzięki temu cały proces jest o wiele szybszy i bardziej uproszczony zarówno dla firmy, jak i klientów.
  • Krok 2 – Wypełnienie formularza przelewu. W kolejnym kroku musisz wprowadzić dane odbiorcy, do którego chcesz przesłać należną kwotę. Należy wówczas podać: imię i nazwisko odbiorcy, kwotę przelewu, Sort Code (6 cyfr) oraz Account Number (8 cyfr). Te dwa ostatnie razem stanowią całościowy numer konta bankowego w Anglii.
  • Krok 3 – Wyślij pieniądze za swój przelew. Następnie dokonaj zapłaty za zlecony międzynarodowy przelew z Polski do UK. Maksymalnie możesz to zrobić w ciągu 24 godzin od czasu potwierdzenia transakcji. Wystarczy wysłać środki na krajowy numer rachunku w Polsce.
  • Krok 4 – Twój przelew jest konwertowany i wysyłany do odbiorcy. Jest to ostatni krok, którym zajmuje się już w całości wybrana firma. W momencie, gdy Twoje pieniądze zaksięgują się na koncie usługodawcy, przelicza się je następnie z PLN na GBP. Deklarowaną kwotę przelewu w funtach zostanie firma przesyła na konto bankowe Twojego odbiorcy. Cała operacja zajmuje średnio 1-2 dni robocze, zależnie od wybranej opcji przelewu (standard i ekspres).

Wymiar bezpieczeństwa Twoich finansów

Jeżeli nie korzystałeś wcześniej z usług firm świadczących tanie i szybkie przelewy z Polski do UK to logiczne jest, że chciałbyś poznać ich zasady bezpieczeństwa. Powszechnie wiadomo, że pieniądze są najbezpieczniejsze w banku. Natomiast nie jest to do końca prawdą, gdyż firmy te mają identyczne warunki bezpieczeństwa finansów, jak banki.

Tak więc, firmy podlegają regulacjom ze strony organów nadzorujących ich funkcjonowanie. Obowiązuje szereg procedur, których muszą bezwzględnie przestrzegać. Najistotniejsza zasada odnosząca się do klienta odnosi się do rozdzielności pieniędzy klientów, od kapitału firmy. W praktyce wygląda to następująco: autoryzowana firma, która jest zobligowana do przesyłania pieniędzy klientów za pośrednictwem osobnego konta bankowego. Co oznacza, że taka firma nie może zarządzać środkami klientów w celach biznesowych firmy. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać firmę posiadającą certyfikat bezpieczeństwa wydany przez FCA w Wielkiej Brytanii lub KNF w Polsce.

Podsumowanie tematu – przelewy z Polski do UK

Podsumowując temat, oczywiście możesz dokonać wyboru pomiędzy ofertą banku, a firmą specjalizującą się w usługach przelewów z Polski do UK. Aczkolwiek nie rekomendujemy korzystać z oferty banków do przesłania pieniędzy za granicę z kilku prostych powodów. Między innymi dlatego, że:

  • międzynarodowe przelewy pieniężne to nie jest usługa, w której banki są wyspecjalizowane;
  • banki proponują nie są zbyt konkurencyjne kursy wymiany walut;
  • za zlecenie przelewów międzynarodowych banki generują wysokie opłaty, a wybierając ofertę firm unikniesz niechcianych opłat;
  • czas realizacji przelewu w banku (3-5 dni roboczych) znacznie odbiega od tego oferowanego przez firmy (1-2 dni robocze);
  • zachowaj bezpieczeństwo finansowe wybierając firmę autoryzowaną przez FCA;
  • klient dla banku nie stanowi priorytetu, tak jak klient dla firmy.

Sam więc widzisz, że banki wypadają znacznie gorzej od wyspecjalizowanych firm w temacie międzynarodowych przelewów środków pieniężnych.

Zobacz ofertę na Klik-24 – klikaj szybciej, taniej i bezpieczniej!

Dlaczego Klik-24? Jesteśmy bowiem wiodącą firmą specjalizującą się w wykonywaniu przelewów z Polski do Wielkiej Brytanii, a także z UK do PL. Nasze kursy wymiany walut są bardzo konkurencyjne. Oprócz tego przy opcji standard nie pobieramy od naszych klientów żadnych bazowych opłat. Jak to możliwe? Naszym sekretem jest zlecanie płatności wyłącznie za pośrednictwem lokalnych kont bankowych. Tak więc, klient realizuje przelew ze swojego polskiego rachunku bankowego na polskie konto firmy Klik-24. A następnie my przesyłamy zadeklarowane przez klienta środki ze swojego brytyjskiego konta na konto odbiorcy w Anglii. Podsumowując: dzięki dwóm przelewom krajowym ominiesz dodatkowych opłat, jakie musiałbyś ponieść wykonując przelew międzynarodowy w banku. Dlatego, jeżeli chcesz dołączyć do szerokiego grona klientów Klik-24 dołącz do nas już dziś zakładając swoje darmowe konto klienta!

Pod względem prawnym Klik-24 jest regulowaną instytucją płatniczą (FRN: 603289). Tak więc każdy międzynarodowy przelew środków realizujemy w 100% bezpiecznie, ściśle zabezpieczając konta naszych klientów. Ponadto czujemy się w obowiązku, aby zapewnić naszym klientom najkorzystniejszy produkt. Biorąc przy tym pod uwagę zarówno jakość usługi, jej cenę oraz zapewnienie komfortu obsługi klienta. Firma Klik-24 otrzymała ocenę 4,9/5 na portalu Trustpilot, na podstawie opinii naszych klientów.

Inne artykuły