Szybkie i tanie przelewy
Anglia ⇆ Polska

15 mar 2023

Bezpieczne przelewy z UK do Polski

Bezpieczne przelewy z UK do Polski

Bezpieczne przelewy z UK do Polski są usługą niezwykle pożądaną. Jak można zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć ryzyko? Pytanie to jest jak najbardziej zasadne. Kradzieże, jak i ataki hakerów są już na porządku dziennym, zaś cyberprzestępczość przybiera coraz to nowe odmiany. Dlatego w niniejszym artykule postaramy się przybliżyć Państwu na co powinno się zwrócić szczególną uwagęTymczasem gorąco polecamy Wam dzisiejszą lekturę!

Spis treści
Wymiar bezpieczeństwa usługi
Które z usług stosują ochronę?
Karta bankowa – jak to działa?
Standardowy przelew bankowy
Gwarantowane transfery online
Pewne przekazy do PL z Klik-24!
Podsumowanie – co zapamiętać?

Bezpieczne przelewy z UK do Polski – wstęp

Bezpieczne przelewy z UK do Polski dla większości konsumentów, co w pełni zrozumiałe są sprawą nadrzędną. W ostatnich latach można było zaobserwować bowiem gwałtowny wzrost zainteresowania usługami płatności on-line oraz dokonywaniem zakupów przez Internet. Jak doskonale wiadomo, środowisko wirtualne daje nam szereg różnorodnych opcji na przesyłanie pieniędzy. Na pierwszy rzut oka wszystkie z nich dają nam pewną gwarancję tego, iż pieniądze bezproblemowo dotrą do adresata. Czy jest tak w istocie? Poddaliśmy to szczegółowej analizie!

Aspekty bezpieczeństwa

Jak wysłać pieniądze z Anglii do Polski w bezpieczny sposób? Dla niektórych to duża niewiadoma. Tyczy się to klientów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przekazywaniem pieniędzy w tym kierunku. Na szczęście możemy Was uspokoić, ponieważ korzystając z usług sprawdzonych dostawców, Wasze pieniądze są bezpieczne. Wystarczającą gwarancją dają nam systemy zabezpieczeń bankowych, lecz nie tylko one. Są jeszcze uregulowania prawne, takie jak np. certyfikaty PCI DDS, które służą ochronie danych osobowych. Dzięki nim, banki, jak i wszystkie inne firmy świadczące takie usługi, zobowiązują się do przestrzegania powstałych zobowiązań. Ponadto, transakcje przez Internet każdorazowo poddaje się szyfrowaniu za pomocą protokołu SSL. Oprócz tego, począwszy od 2019 weszła w życie unijna dyrektywa, która zapoczątkowała konieczność uruchomienia dodatkowych form uwierzytelnienia płatności.

Bezpieczne przekazy pieniężne

Jak wysłać pieniądze z UK do Polski? Wprawdzie istnieją sprawdzone metody. Każdorazowo różnią się one parametrami transakcji oraz schematem wykonania. Udogodnienie to umożliwia znalezienie opcji, która posiada jak najwięcej cech odpowiadającym naszym potrzebom. Statystycznie klienci najczęściej wybierają niżej wymienione rozwiązania:

  • Płatność online kartą debetową/kredytową
  • Serwis PayPal (m.in. zakupy na portalu eBay)
  • Tradycyjny przelew bankowy
  • Nowoczesny przelew online

Przekonajmy się zatem konkretnie, czym charakteryzuje się każdy z powyższych wariantów i czy można ocenić, który z nich jest najlepszy?

Bezpieczeństwo finansowe

Płatność online kartą płatniczą

Mówi się, iż przekaz pieniężny z Anglii do Polski za pośrednictwem karty bankowej to najbezpieczniejsza forma płatności. Czy faktycznie tak jest? Po prostu jest ona pewna. Niektórzy twierdzą, że w momencie podania danych, kto inny przejmie dostęp do naszego konta. To nieprawda! Oczywiście, jeśli korzystamy z bezpiecznych serwisów. Zarówno karta debetowa, jak i kredytowa umożliwia nam dokonanie płatności za usługi, a także opłacenie zakupów online. Jak wykonać taką operację? Na danej witrynie internetowej wybieramy metodę płatności kartą i przechodzimy do uzupełniania szczegółowych informacji. Następnie następuje przekierowanie klientów na stronę banku, gdzie potwierdzają chęć zrealizowania transakcji. Wówczas podajemy nasze imię i nazwisko, numer karty, datę jej ważności oraz najważniejszy – kod zabezpieczający CVV/CVC. Co to jest?

Jest to 3-cyfrowy numer, który znajduje się na odwrocie karty płatniczej. Ostatni krok to autoryzacja, która może nastąpić w wyniku potwierdzenia kodu SMS, bądź zaakceptowaniu płatności przez aplikację. Po zrealizowaniu powyższych punktów, z naszego rachunku bank pobiera stosowną należność. Jednak nie jest to jedyny wydatek, jaki poniesiemy. Warto wspomnieć, że banki to najmniej korzystne sposoby na realizację przelewu zagranicznego. Dlaczego? Wysokie prowizje i wyjątkowo kiepskie stawki wymiany walut skutecznie odstraszają większość klientów, gdyż nieświadomie tracimy wówczas masę pieniędzy.

Przelew bankowy z UK do Polski

Przelew bankowy to najpopularniejsze narzędzie na wysyłanie funtów z UK do Polski. Jednakże trzeba rozróżnić, że występują przelewy bankowe, jak i te oferowane przez wyspecjalizowane firmy internetowe. Omówmy na początku pierwsze z nich. Systemy zabezpieczeń bankowych działają tutaj podobnie jak w przypadku kart. Tradycyjnie trzeba będzie przejść przez uwierzytelnienie przelewu, wpisując kod autoryzacyjny SMS. Jak zrobić taki przelew? Należy zalogować się na konto w banku, bądź w aplikacji mobilnej, a następnie wypełnić formularz przelewu. W tym miejscu wprowadzamy: imię i nazwisko beneficjenta przelewu, numer rachunku bankowego w formacie IBAN. Deklarowaną wartość przelewu oraz jego tytuł. Aczkolwiek, jeżeli nie chcemy dopłacać do interesu to szczerze odradzamy przelew za granicę bezpośrednio poprzez bank.

PayPal w UK

Transfer pieniędzy z UK do PL można wykonać również inaczej. W jaki sposób? Będąc stałym kupującym na eBay możemy założyć swój wirtualny portfel na popularnym serwisie płatniczym PayPal. Na czym to polega? Zakładamy indywidualne konto użytkownika PayPal i łączymy je bezpośrednio z naszą kartą i rachunkiem płatniczym. Metoda ta nie wymaga logowania się do bankowości internetowej, czy też podawania danych z karty. Po prostu logujemy się na eBay i kupujemy, bądź na PayPal i wybieramy adresata transferu, wpisując właściwy adres E-Mail. Czy wykonywanie płatności jest bezpieczne? Tak, ponieważ usługodawcy serwisu gwarantują, że wrażliwe dane konsumentów są w pełni bezpieczne. Jednak podobnie, jak w przypadku płatności kartą, kursy wymiany walut, jakie oferuje PayPal nie można zaliczyć do najbardziej opłacalnych. Warto pamiętać, że adresat otrzyma wtedy znacznie mniejszą kwotę.

Przekazy pieniężne UK - Polska

Jak znaleźć bezpieczne przelewy z UK do Polski przez Internet?

Utarło się pewne przekonanie, iż przelewy z UK do Polski niosą pewną obawę związaną z możliwością utraty pieniędzy. Jeszcze innym jest to, że jedynie banki mogą zapewnić 100% bezpieczeństwo. Zarówno jedno, jak i drugie stwierdzenie jest błędne. Jak wspomnieliśmy wyżej, oprócz przelewów bankowych, na rynku znajdziemy też innowacyjne przelewy online. Obecne standardy bezpieczeństwa wręcz wymuszają, aby każdy podmiot, który świadczy usługi typu “fin-tech” zapewniał najwyższy stopień zabezpieczeń.

Nie inaczej jest w naszym przypadku. Dlaczego warto powierzyć ciężko zarobione pieniądze właśnie w nasze ręce? Dlatego, że bezpieczeństwo to nasz absolutny priorytet numer 1! Jako zaufana instytucja płatnicza, uzyskaliśmy wymagane licencje oraz certyfikaty bezpieczeństwa: (AML) i (ICO). Dodatkowo naszą działalność regulują zewnętrzne organy nadzorujące: brytyjskie FCA, jak i polski KNF. Poza tym, potwierdzeniem naszej wiarygodności i profesjonalnego poziomu jakości usług jest opinia na Trustpilot!

Bezpieczne przelewy internetowe w Klik-24!

Nasza oferta to korzystne i bezpieczne przelewy z Anglii do Polski, które cieszą się dużym powodzeniem wśród brytyjskiej Polonii. Najniższe ceny (już od 0 GBP), najwyższe kursy GBP/PLN, szybkość transferu (24-48h) i oczywiście gwarantowane przelewy. To wyznaczniki, jakimi się kierujemy. Mamy nadzieję, że udało Nam się przykuć Państwa uwagę. W tym celu załączamy praktyczną instrukcję jak krok po kroku wykonać przelew z UK do Polski. Podsumowując, zapraszamy serdecznie do darmowej rejestracji konta w Klik-24!

Bezpieczne przelewy — wskazówki

Na koniec artykułu w ramach pigułki informacyjnej, zamieszczamy dla Państwa kilka wskazówek. Pomogą one zrealizować bezpieczne przelewy z UK do Polski, dzięki czemu nie padniecie ofiarą oszustwa w sieci.

  1. Bądź czujny i sprawdzaj dane przelewów!
  2. Rób przelewy przez sprawdzone serwisy!
  3. Używaj wyłącznie bezpiecznych połączeń!
  4. Po każdej transakcji zweryfikuj rachunek!
  5. Nie klikaj w żadne podejrzane wiadomości!

Pamiętajcie! Każdą operację płatniczą należy przeprowadzić ostrożnie i bez pośpiechu. Rutyna może spowodować, że stracimy naszą czujność, a sam proces przesyłania pieniędzy wykonamy mechanicznie.

Inne artykuły